WARSZAWA: 16:46 | LONDYN 14:46 | NEW YORK 09:46 | TOKIO 23:46

25 czerwca- Dzień Marynarza: Dziękujemy Wam Marynarze

Dodano: 25 Cze 2020, 11:03

25 czerwca każdego roku obchodzimy ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską, Dzień Marynarza. Pierwszy raz święto obchodzone było 25 czerwca 2011 roku, a ustanowione zostało rok wcześniej na konferencji w Manili w czerwcu 2010.
Celem obchodów jest uznanie wkładu marynarzy i rybaków w rozwój światowej gospodarki. Święto odbywa się pod hasłem „Dziękujemy Wam Marynarze”.
W tym roku marynarskie święto przypada w szczególnym czasie. Z powodu koronawirusa branża morska przezywa kryzys. Znaczna część statków nie wozi ładunków, z powodu ograniczeń żeglugi, ogromne problemy przezywają armatorzy jednostek pasażerskich, a to przekłada się na kłopoty załóg.
W wielu przypadkach występują problemy z podmianami załóg na statkach, choć coraz częściej po złagodzeniu obostrzeń związanych z koronawirusem (brak przymusowej kwarantanny) udaje się je rozwiązywać.
Organizacje międzynarodowe między innymi IMO – wezwały rządy do zwolnienia marynarzy z ograniczeń w podróżowaniu, ponieważ ich praca jest niezbędna do utrzymania globalnych łańcuchów dostaw żywności, paliwa i leków. IMO zwróciła uwagę, że marynarze i personel morski powinni być traktowani jako „kluczowi pracownicy” i należy umożliwić ich częstszą rotację. Skutkiem tych działań było zniesienie przez wiele administracji morskich koniecznej kwarantanny dla marynarzy wracających z kontraktów.
Wszystkim marynarzom i rybakom redakcja infomare składa najlepsze życzenia.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-09-18

1 EUR - 4,4574 1 USD - 3,7585
1 CHF - 4,1378 1 GBP - 4,8811

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin