WARSZAWA: 13:41 | LONDYN 11:41 | NEW YORK 06:41 | TOKIO 20:41

BC Ferries szykuje się do zamówienia nowych promów

Dodano: 09 Paź 2018, 20:40

Firma BC Ferries już wkrótce złoży zamówienie na nowe promy. Jak poinformował armator, będzie to przynajmniej pięć dużych jednostek.
Kolejna inwestycja jednego z największych armatorów promowych na świecie jest już właściwie przesądzona. W tej chwili kanadyjski przewoźnik przygotowuje się do dopięcia ostatnich szczegółów. Wiadomo także, że operatorowi zależy na tym, by budowy nowych statków podjęły się zakłady w Kanadzie. Specyfika nowych promów uwzględnić będzie najnowsze trendy panujące w budownictwie statków.
„Te jednostki będą cichsze i będą odciskać mniejsze piętno na środowisku niż jakikolwiek statek, który do tej pory zbudowaliśmy” – zapowiedział Mark Wilson z BC Ferries. „Wybudujemy statki, które będą żyły w harmonii z naszą planetą, ale równocześnie dostarczą odpowiednią prędkość, pojemność oraz elastyczność, jakiej podróżnicy z rejonu wybrzeża oczekują”.
Wybudowane w ramach planowanego zamówienia nowe promy mają wejść do eksploatacji ok. 2023 r. Armator chce zastąpić nimi najbardziej wysłużone jednostki, wchodzące dziś w skład floty BC Ferries, w tym promy: Queen of Alberni, Queen of New Westminster, Queen of Cowichan i Queen of Coquitlam.
Choć armator najchętniej widziałby wśród wykonawców zamówienia kanadyjskie zakłady, to w procesie związanym z wyłonieniem firmy, która zbuduje statki, uwzględnione zostaną, poza lokalnymi i krajowymi stoczniami, także firmy międzynarodowe oraz konsorcja. Lokalne stocznie już wyraziły obawy, że konkurując z cenami oferowanymi przez międzynarodowe zakłady, pozostaną bez szans.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, umowa na budowę nowych promów zostanie podpisana z wybranym wykonawcą już w przyszłym roku.
BC Ferries to jeden z największych przewoźników promowych na świecie. Stanowi on jedno z ważnych ogniw systemu transportowego w Kanadzie. Firma dysponuje flotą 35 statków i obsługuje 25 różnych połączeń promowych.

PromySkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2018-12-14

1 EUR - 4,3021 1 USD - 3,8095
1 CHF - 3,8202 1 GBP - 4,7940

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin