WARSZAWA: 16:28 | LONDYN 14:28 | NEW YORK 09:28 | TOKIO 23:28

Brittany Ferries przejmie Condor Ferries? Oferta złożona

Dodano: 09 Sie 2019, 20:45

Brittany Ferries złożyło ofertę na zakup Condor Ferries. Potwierdziły się w ten sposób pojawiające się wcześniej spekulacje, przybliżające zamiary francuskiego armatora.
Dla Brittany Ferries ewentualny sukces w grze, w której stawką jest przejęcie operatora obsługującego połączenia pomiędzy Wielką Brytanią, Francją oraz wyspami Guernsey i Jersey, ma olbrzymie znaczenie. Chodzi nie tylko o wzmocnienie działalności. Firma chce też w ten sposób wyprzedzić konkurencję i zabezpieczyć przed jej zakusami porty St Malo, Poole oraz Portsmouth, w których dziś odgrywa kluczową rolę.
Z pojawiających się do tej pory wiadomości wynika, że Condor Ferries miałoby być także łakomym kąskiem dla DFDS, które chciałoby rozszerzyć swoją ofertę o wspomniane porty. Ostatnio pojawiły się też pogłoski, że zainteresowanie wejściem na obszar, w którym działa dziś przewoźnik z siedzibą na Guernsey, wyraziły też firmy: Stena Line oraz Irish Ferries.
Sprzedaż Condor Ferries związana jest z planami obecnego właściciela firmy – funduszu Macquarie European Infrastructure Fund 2, należącego do banku inwestycyjnego Macquarie Group. Jego przedstawiciele już wcześniej zapowiadali, że zgodnie z obraną na samym początku strategią zamierzają pozbyć się przedsiębiorstwa.
Co ciekawe, zarówno Brittany Ferries, jak i Condor Ferries kooperowały kiedyś ze sobą. Firmy we współpracy działały w przeszłości na niektórych trasach – Condor Ferries zaczęło w 2001 r. obsługiwać dla Brittany Ferries linię Poole-Cherbourg.
Jak sprawy potoczą się dalej? Brittany Ferries potwierdziło za pośrednictwem mediów złożenie oferty za Condor Ferries, ale przedstawiciele firmy odmówili podania dalszych szczegółów.
Condor Ferries to założona w 1964 r. firma oferująca przewozy promowe pomiędzy Wielką Brytanią, Francją oraz Wyspami Normandzkimi – Jersey i Guernsey. Macquarie Group pozostaje właścicielem firmy od 2008 r., gdy nabyła ją za ok. 260 milionów funtów.

PromySKAT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-12-05

1 EUR - 4,2777 1 USD - 3,8566
1 CHF - 3,8989 1 GBP - 5,0651

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin