WARSZAWA: 05:50 | LONDYN 03:50 | NEW YORK 22:50 | TOKIO 12:50

Ciekawe wyniki badań przeprowadzonych wśród marynarzy

Dodano: 15 Kwi 2015, 23:16

Wstępne wyniki badań prowadzonych przez BIMCO, które będę opublikowane w raporcie ICS Manpower Raport 2015 pokazują, że większość marynarzy jest zadowolonych z życia na morzu.
Wstępne wyniki badań prowadzonych przez BIMCO, które będę opublikowane w raporcie ICS Manpower Raport 2015 pokazują, że większość marynarzy jest zadowolonych z życia na morzu.
Badania zadowolenia marynarzy to pierwsze z ukierunkowanych analiz, które będą opublikowane w tegorocznym raporcie. Ankietowanymi było ponad 500 marynarzy, reprezentujących ponad 40 narodowości.
Wyniki wstępne raportu pokazują, że marynarze za najważniejsze czynniki, które warunkują ich pozostanie z obecnym pracodawcą uważają terminowe wypłaty wynagrodzeń oraz możliwość awansu zawodowego.
66% marynarzy odpowiedziało, że szacuje, iż mniej niż trzy miesiące zajęłoby im znalezienie nowej pracy w branży, jeśli zdecydowaliby się opuścić obecną firmę.
Za największe zmiany w ciągu ostatnich dwóch lat większość respondentów uznała natomiast wzrost wynagrodzenia podstawowego oraz uzyskanie dostępu do Internetu.
Marynarze wypowiadają się, że życie na morzu to ekscytujące a zarazem bardzo pouczające wyzwanie. Ponadto uważają, że umiejętności które wykształca się w pracy na morzu nie można zdobyć w żadnej innej pracy na lądzie.
Badanie wykazało także, że wydatny wpływ na zawód marynarza miały zwiększone regulacje sektora. Marynarze widzą w swojej pracy możliwości rozwoju kariery, jednak wzrost obowiązków technicznych i administracyjnych powoduje mniej „przygodny” niż kiedyś charakter pracy.
Natale Shaw, Dyrektor ds. Zatrudnienia w ICS informuje, że właśnie uruchomiono drugą serię badań kierowaną do wykładowców w instytutach i szkoleniowców z sektora morskiego. Przedstawicielka ICS komentuje również, że stowarzyszenie czeka teraz na informacje i opinie drugiej serii badań, by opublikować raport Manpower Raport 2015.
2c5da122_5202411101_39a02dde6a_z
Źródło:promy24com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-05-29

1 EUR - 4,4503 1 USD - 4,0031
1 CHF - 4,1621 1 GBP - 4,9213

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin