WARSZAWA: 18:15 | LONDYN 16:15 | NEW YORK 11:15 | TOKIO 01:15

DFDS zamawia kolejne dwa nowe promy ro-ro

Dodano: 18 Cze 2017, 23:11

DFDS poinformowało właśnie o rozszerzeniu zamówienia na nowe promy. Armator zdecydował się zainwestować w dwie kolejne nowoczesne jednostki. Powstaną one w stoczni Jinling.
W ubiegłym roku duński operator promowy i logistyczny zamówił w chińskiej stoczni Jinling dwa nowoczesne statki ro-ro, z których każdy będzie miał 6700 metrów linii ładunkowej. Już wtedy przewoźnik zastrzegł, że zamówienie może ulec rozszerzeniu. W kontrakcie zawarto bowiem opcję uprawniającą przewoźnika do zamówienia czterech kolejnych takich promów. DFDS zdecydowało się na razie na zamówienie dwóch kolejnych jednostek.
Każdy z nowoczesnych promów, które budowane są w Chinach (także dwa, na zamówienie których operator zdecydował się teraz) będzie mógł pomieścić na pokładzie 450 naczep. Jak przypomniała firma, każdy z nowych statków będzie jednocześnie największą jednostką ro-ro, jaka kiedykolwiek znajdowała się we flocie przewoźnika.
„Te statki są częścią naszego nowego programu budowy nowych statków. Stanowi on podkreślenie naszych zdolności dostarczania pojemności transportowej, jakiej oczekują nasi klienci, a także kontynuację naszego dążenia do poprawy efektywności” – powiedział Niels Smedegaard z DFDS.
Oba nowo zamówione statki, podobnie zresztą jak dwie jednostki zamówione w Jinling Shipyard, będą pierwszymi we flocie DFDS, które spełniają wymogi wynikające z dyrektywy IMO EEDI (Energy Efficiency Design Index). Normy te dotyczą ograniczenia poziomu misji przez statki, a także zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Jak tłumaczy armator, w przypadku każdej z czterech nowych jednostek zapotrzebowanie na energię oraz poziom emisji szkodliwych substancji zostanie zredukowany ponad 25 procent w przeliczeniu na każdą transportowaną naczepę. Statki zostaną też wyposażone oczywiście w scrubbery oraz system oczyszczania wody balastowej.
Pierwszy z czterech promów produkowanych w Chinach zostanie dostarczony firmie już na początku 2019 r. Kolejny rok później. Oprócz czterech nowych promów, które powstają w Jinling Shipyard, DFDS oczekuje jeszcze na dwa nowe statki, które budowane są w stoczni Flensburger Schiffbau-Gesellschaft (FSG). W przeciwieństwie do statków budowanych w Chinach, jednostki z niemieckiej stoczni znajdą się we flocie DFDS na zasadzie umowy charterowej zawartej ze Siem Group.

PromySkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-03-22

1 EUR - 4,2894 1 USD - 3,7948
1 CHF - 3,8079 1 GBP - 4,9700

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin