WARSZAWA: 07:26 | LONDYN 05:26 | NEW YORK 00:26 | TOKIO 14:26

Drewniany most na Renie w Liechtensteinie

Dodano: 17 Lip 2018, 8:34

Liechtenstein jest krajem podwójnie śródlądowym. Co to oznacza? Państwo określane tym mianem posiada dwie charakterystyczne cechy: po pierwsze nie ma bezpośredniego dostępu do morza, po drugie graniczy wyłącznie z krajami śródlądowymi- w przypadku Liechtensteinu są to Szwajcaria i Austria, a więc kraje nie posiadające bezpośredniego dostępu do morza.
Trzeba jednak pamiętać, że cała granica zachodnia maleńkiego księstwa Liechtenstein przebiega wzdłuż Renu-jednej z najdłuższych europejskich rzek (1233 km długości) mającej swoje źródła w Alpach w niedalekiej Szwajcarii. I właśnie na Renie znajduje się jedna z atrakcji turystycznych Liechtensteinu- zbudowany w 1901 roku drewniany most Alte Rheinbrücke o długości 135 m łączący dwa brzegi Renu. Most ma całkowicie drewnianą konstrukcję, co ciekawe na całej długości jest zadaszony, a wewnątrz mostu-bo takie określenie wydaje się najwłaściwsze, znajduje się granica księstwa Liechtenstein i Szwajcarii. Oczywiście Alte Rheinbrücke nie jest dostępny dla samochodów, a jedynie dla rowerzystów i pieszych. Most pełni wyłącznie rolę atrakcji turystycznej. Obok, kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się betonowy most, który łaczy brzegi Renu i jest dostępny dla ruchu samochodowego.
Fot. Wojciech Sobecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-05-27

1 EUR - 4,4378 1 USD - 4,0504
1 CHF - 4,1707 1 GBP - 4,9829

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin