WARSZAWA: 23:50 | LONDYN 21:50 | NEW YORK 16:50 | TOKIO 06:50

Finnlines zamawia dwa nowoczesne promy. To będą prawdziwe „supergwiazdy”

Dodano: 09 Sty 2020, 20:35

Trzeba przyznać, że Finnlines rozpoczyna nowy rok z przytupem – od zamówienia dwóch supernowoczesnych promów, które służyć będą zarówno do przewozu pasażerów, jak i ładunków.
Podpisana umowa dotyczy nowoczesnych promów klasy Superstar. Kontakt został zawarty właśnie z przedstawicielami China Merchants Jinling Shipyard (wcześniej AVIC Weihai) i, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przewiduje budowę oraz dostawę dwóch jednostek typu ro-pax.
Jakie będą nowe jednostki, z których Finnlines będzie korzystać w niedalekiej przyszłości? Już na zaprezentowanych wizualizacjach statki prezentują się nietuzinkowo. Jak zapowiedział przewoźnik, w chwili dostawy staną się one flagowymi statkami wchodzącymi w skład jego floty – zarówno pod względem rozmiarów, jak i zastosowanych w czasie produkcji technologii.
Każda z jednostek będzie miała aż 230 metrów długości i dysponować będzie linią ładunkową o długości 5100 metrów. Każda z nich będzie mogła zabrać na pokład 1100 pasażerów. Promy będą spełniały wymogi najwyższej fińsko-szwedzkiej klasy lodowej. Wyposażone zostaną również w najnowocześniejsze dostępne na rynku technologie.
Armator zapowiedział, że promy te będą łączyć w sobie najlepsze rozwiązania typowe dla jednostek cargo oraz pasażerskich. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom kilku różnych grup klientów – wewnątrz znajdować się będą różne rodzaje przestrzeni dedykowanych pasażerom; będzie też mnóstwo miejsca zewnątrz, co będzie sprzyjać podziwianiu malowniczych scenerii w czasie rejsów. Nie zabraknie też stref, w których będzie można robić zakupy.
Przy projektowaniu duży nacisk położono na kwestię załadunku i rozładunku towaru. Przedstawiciele Finnlines zapewnili, że dzięki zastosowanym rozwiązaniom proces ten będzie ograniczony do minimum.
„Chcemy dostarczać wysokiej jakości serwis naszym klientom, a wszystko z poszanowaniem kwestii środowiskowych” – powiedział Emanuele Grimaldi, dyrektor Finnlines. „Inwestycja ta celuje w uzyskanie dużej efektywności energetycznej oraz redukcję emisji, ale równocześnie ma dostarczyć najwyższy komfort pasażerom. Pragniemy być liderem w rozwoju wysokiej jakości jednostek ro-ro oraz ro-pax w regionie Morza Bałtyckiego”.
Dwa promy Superstar mają trafić do Finnlines w 2023 r. Według planów, będą one służyć do obsługi serwisu Kapellskär-Långnäs-Naantali.
Jest to już kolejny w ostatnim czasie kontakt na nowe jednostki, które zostaną zbudowane z myślą o będącej częścią grupy Grimaldi firmie Finnlines. W 2018 r. w zakładach Jinling podpisana została umowa na budowę trzech olbrzymich jednostek służących do transportu ładunków.

PromySKAT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-01-24

1 EUR - 4,2461 1 USD - 3,8475
1 CHF - 3,9629 1 GBP - 5,0381

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin