WARSZAWA: 09:48 | LONDYN 07:48 | NEW YORK 02:48 | TOKIO 16:48

Fjord Line inwestuje w nowy port w Norwegii

Dodano: 19 Cze 2018, 22:25

Firma Fjord Line przygotowuje się do realizacji sporej inwestycji. Norweski armator zamierza sfinansować budowę nowoczesnego portu w Sandefjord. Jak wynika z zapowiedzi, ma to być najnowocześniejszy i najbardziej przyjazny środowisku port w całej Norwegii. Informację tę armator podał w czasie specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
W ramach planowanej inwestycji powstać mają nadbrzeża, parkingi, budynki terminalu, a także obszary zielone, których powstanie ma służyć pasażerom, ale także przynosić korzyści sąsiedztwu.
Fjord Line zawarł już umowę z firmą Jotun, dzięki czemu możliwy będzie zakup ziemi, na której wybudowana zostanie nowoczesna infrastruktura. Inwestycja ma zostać zrealizowana na zaniedbanych gruntach, na których przez lata składowane były odpady. Obie firmy będą współpracować przy oczyszczeniu i rekultywacji zdewastowanego obszaru.
„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że udało nam się osiągnąć porozumienie z firmą Jotun. Obecnie rośniemy 15 procent rocznie, a od 2020 r. będziemy rozwijać się jeszcze mocniej, gdy zaczniemy operować nie jednym, ale dwoma statkami na trasie Sandefjord-Strømstad” – powiedział Rikard Ternblom, szef Fjord Line, który nie kryje radości z faktu, że firma Fjord Line wzniesie już w niedalekiej przyszłości coś wielkiego w miejscu, w którym do tej pory niewiele się działo. „To pozwoli nam na wykorzystanie najnowocześniejszej technologii w każdy możliwy sposób, a także zastosowanie najbardziej zrównoważonych i przyjaznych klientom rozwiązań”.
Nowy port ma być gotowy do 2025 r. Rikard Ternblom ma nadzieję, że z portu będą korzystać w przyszłości także inni operatorzy, w tym firma Color Line, która na co dzień także obsługuje połączenie Sandefjord-Strømstad.
Fjord Line to przedsiębiorstwo działające na rynku od 1993 r. Firma obsługuje połączenia pomiędzy Norwegią, Danią i Szwecją. Operator dysponuje nowoczesną flotą, w skład której wchodzą m.in. zbudowane w Polsce ekologiczne promy LNG Stavangerfjord oraz Bergensfjord.

PromySkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-05-20

1 EUR - 4,2995 1 USD - 3,8543
1 CHF - 3,8189 1 GBP - 4,9117

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin