WARSZAWA: 15:14 | LONDYN 13:14 | NEW YORK 08:14 | TOKIO 22:14

Jednak koniec wielkiego budowniczego

Dodano: 02 Kwi 2015, 16:40

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Hydrobudowy Gdańsk – budowniczego Portu Północnego, terminalu kontenerowego w Gdyni i wielu innych obiektów morskich w portach i stoczniach od Gdańska do Szczecina na przestrzeni ostatniego półwiecza.
Spółka była w trakcie realizacji prac budowlanych między innymi w Narodowym Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Górkach Zachodnich w Gdańsku, na Nabrzeżu Rumuńskim w Porcie Gdynia, na falochronach w Porcie Wojennym w Gdyni i przy oczyszczalni ścieków w Stegnie.
Czy to oznacza, że budowy te nie zostaną dokończone? „Mamy nadzieję je kontynuować. Oczywiście, dużo w tym zakresie zależy od syndyka masy upadłościowej – powiedział prezes Zarządu Hydrobudowy Wojciech Czajko portalowi gospodarka morska.pl
Za taki stan spółka obwinia Bank PKO BP S.A., który nie zgodził się na wejście w procedurę układowego uzgodnienia zasad kooperacji z wierzycielami w celu jej wyjścia ze zobowiązań przy nieprzerwanej działalności spółki. Natomiast zadłużenie Hydrobudowy powstało w wyniku nieudanego kontraktu z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną (GIWK) oraz z warszawskim ratuszem, dla którego Hydrobudowa rozpoczęła realizację projektu zagospodarowania lewobrzeżnego bulwaru Wisły. Przed miesiącem jednak Ratusz zerwał umowę wartą 123 mln zł.
(ls)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-05-28

1 EUR - 4,4264 1 USD - 4,0244
1 CHF - 4,1494 1 GBP - 4,9316

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin