WARSZAWA: 07:30 | LONDYN 05:30 | NEW YORK 00:30 | TOKIO 14:30

Kolejny armator stawia na środowisko. Koniec z plastikiem

Dodano: 30 Sty 2018, 6:33

Większość przewoźników coraz śmielej realizuje działania związane z ochroną środowiska. Nie ograniczają się oni jedynie do modernizacji floty, która dzięki remontom staje się bardziej przyjazna środowisku, ale też np. limitują stosowanie plastiku. Jednym z operatorów, który zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń w tym zakresie jest CalMac Ferries.
Szkocki armator, którego promy pływają pod nazwą Caledonian MacBrayne, poinformował, że zamierza ze swojej strony przyłożyć się do ograniczenia produkcji odpadów z tworzyw sztucznych. Ta deklaracja znajdzie już wkrótce odzwierciedlenie na promach przewoźnika.
Na pokładach jednostek należących do CalMac Ferries nie będą już używane choćby plastikowe słomki – zastąpione zostaną przez biodegradowalne. Armator poszukuje już także alternatywy dla plastikowych toreb czy filiżanek. Wyeliminowane zostaną również przyprawy czy sosy, które do tej pory rozpowszechniane były w jednorazowych, plastikowych saszetkach.
CalMac Ferries nie jest pierwszym operatorem promowym, który idzie w tym kierunku. Wcześniej podobne działania zostały podjęte m.in. przez firmę Stena Line. Tymczasem dostępne na pokładach promów Viking Line torby pochodzą z recyklingu.

PromySkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-03-22

1 EUR - 4,2894 1 USD - 3,7948
1 CHF - 3,8079 1 GBP - 4,9700

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin