WARSZAWA: 08:18 | LONDYN 06:18 | NEW YORK 01:18 | TOKIO 15:18

Międzynarodowa konferencja West Pomerania Deep Sea Mining Conference w Szczecinie

Dodano: 18 Sty 2016, 13:46

Dziś (18.01.2015) w Szczecinie rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa konferencja Pomerania Deep Sea Mining Conference poświęcona badaniom i eksploracji głębokowodnych złóż polimetalicznych oceanów. W spotkaniu bierze udział około 100 uczestników między innymi z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Australii, Chin, Jamajki i Kuby. Konferencja ma stać się ważnym bodźcem nie tylko do upowszechniania wiedzy na temat eksploatacji surowców z dna oceanów, lecz także okazją do stworzenia forum do rozmów pomiędzy sektorem technologii morskich, firmami metalurgicznymi oraz przedstawicielami biznesu i lokalnych władz.
Województwo zachodniopomorskie ma bardzo bogate tradycje w szeroko rozumianej gospodarce morskiej i to sprawia, że jesteśmy bardzo zainteresowani rezultatami dzisiejszego spotkania. Jako zarząd województwa deklarujemy wolę współpracy i chcielibyśmy, aby pobyt tak znakomitych gości w naszym mieście stał się dla Państwa źródłem inspiracji i zadowolenia -powiedział otwierając konferencję wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego,Jarosław Rzepa.
– Pozyskiwanie metali i minerałów z dna oceanów rozpala umysły naukowców i przedsiębiorców. Tematyka górnictwa morskiego i szans jakie może stworzyć dla szeroko rozumianej gospodarki morskiej, szczególnie na Pomorzu Zachodnim, nabrała rozgłosu wraz z ubiegłorocznym Kongresem Morskim – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Dla ludzi morza to perspektywa kuszącej przygody, z kolei dla regionu to wyzwanie innowacyjności i konkurencyjności na globalnych rynkach. Ten wyścig się rozpoczyna, musimy nawiązać szeroką współpracę, ale nie może zabraknąć nam determinacji – dodaje marszałek.
Tekst i fot. Wojciech Sobecki
PICT0008
PICT0019
PICT0021PICT0015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-10-18

1 EUR - 4,2844 1 USD - 3,8503
1 CHF - 3,8969 1 GBP - 4,9671

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin