WARSZAWA: 18:21 | LONDYN 16:21 | NEW YORK 11:21 | TOKIO 01:21

Międzynarodowe spotkanie „Konferencja na rzecz Odry”

Dodano: 16 Lis 2017, 21:20

16 listopada br. we Wrocławiu odbyła się „Konferencja na rzecz Odry”, której gospodarzem był Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski. Wydarzenie miało charakter międzynarodowy. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Międzynarodowej reprezentowała Anna Moskwa, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W konferencji uczestniczy przedstawiciele władz regionalnych z Czech oraz Niemiec.
Spotkanie było okazją do omówienia wyzwań i możliwości związanych z rozwojem transportu rzecznego dla gospodarki regionów. Przedstawiciele władz regionalnych podsumowali postępy prac podjętych w celu odbudowy żeglugi śródlądowej na Odrze. Jednym z wiodących tematów podczas konferencji był rozwój transportu intermodalnego, który jest przyszłością dla regionów nadodrzańskich z perspektywy polskiego i zagranicznego biznesu.
Program konferencji objął m.in. debatę polskich województw, niemieckich krajów związkowych oraz Kraju Morawsko-Śląskiego w zakresie uwarunkowań rozwoju Odry oraz dyskusję przedsiębiorstw i sektora pozarządowego, dotyczącą spraw związanych z sektorem żeglugi śródlądowej.
Wydarzenie zakończyło się podpisaniem przez wszystkich zainteresowanych uczestników otwartego „Porozumienia na rzecz Odry”, w którym wyrażono poparcie oraz oczekiwania regionów wobec rozwoju transportu rzecznego i rzeki Odry.
Konferencja została zorganizowana było pod patronatem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, we współpracy z Unią Izb Łaby i Odry, Urzędem Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu oraz Wojewodami Zachodniopomorskim, Lubuskim, Opolskim.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-03-22

1 EUR - 4,2894 1 USD - 3,7948
1 CHF - 3,8079 1 GBP - 4,9700

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin