WARSZAWA: 01:55 | LONDYN 23:55 | NEW YORK 18:55 | TOKIO 08:55

Opole. Żegluga towarowa wróci na Odrę. List intencyjny podpisany

Dodano: 18 Paź 2016, 6:28

Podczas Kongresu Samorządowego, zorganizowanego dziś w Opolu, podpisano list intencyjny w sprawie wznowienia żeglugi towarowej na Odrze.
Sygnatariuszom dokumentu zależy na racjonalnym i efektywnym wykorzystaniu możliwości żeglugowych Odrzańskiej Drogi Wodnej. Dokument ma być również zaczątkiem współpracy na rzecz wykorzystania transportu rzecznego m.in. do przewozu węgla z kopalń śląskich do Elektrowni Opole.
Dzisiejsze wydarzenie wpisuje się w konsekwentne działania Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz polskiego rządu w celu jak najszybszego przywrócenia regularnej żeglugi towarowej na śródlądowych drogach wodnych.
Na kongresie Samorządowym w Opolu pojawili się m.in. Mateusz Morawiecki – wicepremier i minister finansów, Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Jerzy Materna – sekretarz stanu w MGMiŻŚ oraz Grzegorz Witkowski – podsekretarz stanu w tym resorcie.
Oprócz przedstawicieli polskiego rządu wspomniany List podpisali również: Adrian Czubak wojewoda opolski oraz przedstawiciele PGE Polska Grupa Energetyczna i PGE Polskie Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.
Biuro Prasowe MGMiŻŚ
barka_na_odrze1-120x100

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-08-03

1 EUR - 4,4168 1 USD - 3,7499
1 CHF - 4,0887 1 GBP - 4,9125

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin