WARSZAWA: 22:39 | LONDYN 20:39 | NEW YORK 15:39 | TOKIO 05:39

Pierwszy nowy prom ro-ro dla DFDS płynie już do Europy. Armator zdecydował o zmianie jego nazwy

Dodano: 07 Lut 2019, 9:53

Nowy, zbudowany w Chinach dla DFDS prom towarowy, został już oficjalnie przekazany armatorowi. To pierwszy z sześciu zakontraktowanych w Państwie Środka gigantów, które zasilą flotę popularnego przewoźnika.
Zbudowany w zakładach Jinling Shipyard prom ma 235 metrów długości i dysponuje linią ładunkową o długości 6700 metrów. Dzięki temu jednorazowo będzie mógł zabrać na swój pokład 450 naczep. Gothia Seaways – bo tak na razie nazywa się najnowszy nabytek duńskiego operatora – rozpoczął już swoją podróż do Europy. Statek znajduje się jeszcze na chińskich wodach terytorialnych, a pierwszym przystankiem na jego drodze do celu będzie Singapur.
Zgodnie z pierwotnymi założeniami, pierwsze z całej serii promów budowanych w Chinach dla DFDS miały obsługiwać połączenia na Morzu Północnym. Wiadomo już jednak, że tak się nie stanie. Pierwsze dwa trafią na Morze Śródziemne.
Gothia Seaways zmierza do Turcji, gdzie w czasie oficjalnej uroczystości otrzyma… nowe imię. Statek płynie w kierunku Europy pod banderą duńską, ale po dotarciu do celu, otrzyma flagę turecką. Wśród nazw, które krążą na giełdzie, znajdują się: Troy, Cappadocia, Olympos, Ephesus, Assos, Artemis, Aspendos, Dardanelles, Zeugma, Sumela, Myra i Pergamon. Wiadomo już, że nazwa będzie pozbawiona członu „Seaways”, który jest znakiem rozpoznawczym większości statków wchodzących w skład floty DFDS.
Nowy nabytek będzie obsługiwał linie pomiędzy Turcją a portami europejskimi, głównie do Triestu. Duński armator rozwija swoją działalność w tym regionie od momentu przejęcia w ubiegłym roku firmy U.N. Ro-Ro.
Firma DFDS zamówiła w chińskich zakładach w sumie sześć statków o zbliżonej specyfice. Jak wytłumaczył armator, pierwsze trafią na Morze Śródziemne, bo to tam występuje obecnie największe zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń ładunkową.

PromySkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-06-04

1 EUR - 4,4347 1 USD - 3,9573
1 CHF - 4,1190 1 GBP - 4,9536

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin