WARSZAWA: 18:17 | LONDYN 16:17 | NEW YORK 11:17 | TOKIO 01:17

Pierwszy z czterech ekologicznych promów dla firmy Baleària już gotowy

Dodano: 07 Lis 2017, 23:09

W hiszpańskich zakładach produkcyjnych Gondan doszło do zwodowania pierwszej z czterech nowych jednostek, które powstają dla firmy Baleària. Wyróżnikiem wszystkich budowanych dla popularnego armatora promów jest szereg prośrodowiskowych innowacji.
Eco AQUA, Eco TERRA, Eco AIRE oraz Eco LUX – tak brzmią nazwy czterech jednostek, które dołączą wkrótce do floty hiszpańskiego operatora. Ich największy atut został zaakcentowany w nazwie każdej z nich. Promy będą ekologiczne. Konstrukcja każdego z nich została tak opracowana, by ograniczyć opór wody i uderzenia fal. Pozwoli na to specjalna architektura części dziobowej. W ten sposób zmniejszyć ma się zużycie paliwa oraz poziom emisji przy zachowaniu wysokiej prędkości.
Wśród innych służących środowisku właściwości warto wspomnieć również o zainstalowanych ogniwach słonecznych. Sam kadłub powstał z poliestru, wzmocniony jest dodatkowo włóknem szklanym i nie wymaga już malowania. Także silniki mają pomóc na osiągnięcie maksymalnej wydajności przy ograniczonym poziomie emisji.
Każda z nowych jednostek ma 28 metrów długości i 9 metrów szerokości. Każdy ze statków może pomieścić na pokładzie 350 pasażerów i rozwinąć prędkość 28 węzłów (ok. 52 km na godzinę).
Dostawy nowych promów mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Pierwsza jednostka trafi do firmy Baleària w grudniu br., a pozostałe trzy do połowy przyszłego roku. Nowe promy będą pływać pomiędzy wyspami Ibiza oraz Formentera. Przeprawa ma zająć 30 minut.

PromySkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-03-22

1 EUR - 4,2894 1 USD - 3,7948
1 CHF - 3,8079 1 GBP - 4,9700

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin