WARSZAWA: 02:09 | LONDYN 00:09 | NEW YORK 19:09 | TOKIO 09:09

Police bogatym miastem portowym

Dodano: 07 Paź 2019, 21:54

W tym roku mija 50 lat od uruchomienia produkcji w Zakładach Chemicznych „Police”. Perspektywa na kolejne dziesięciolecia to przede wszystkim budowa „Polimerów” … ale nie tylko. Nowa instalacja powstanie w sąsiedztwie polickiej fabryki. Ma być integralnym elementem całej Grupy Azoty. Wszystko razem stanowić będzie wielką ofertę produktów, dla których potrzebny będzie duży i nowoczesny port … Policki Port Morski, który zostanie rozbudowany i stanie się prawdziwą konkurencją dla innych.
„Police już teraz są, a w przyszłości jeszcze bardziej będą ważnym punktem przeładunkowym dla transportu morskiego. Dziś policki Port Morski zaspokaja głównie potrzeby Grupy Azoty, a po rozbudowie stanie się uniwersalny i będzie mógł służyć także innym przedsiębiorstwom z regionu. Przed gminą rozpościera się więc zupełnie nowa przyszłość: Police mogą stać się miastem portowym, a to oznacza zupełnie nowe szanse i możliwości dla mieszkańców” – mówi Kazimierz Drzazga, wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.
Porty morskie i rzeczne zawsze były, są i będą kluczowymi punktami międzynarodowych szlaków handlowych. Dzięki nim surowce i towary mogą się przemieszczać z jednego końca świata na drugi. Dzięki nim także powstają i rozwijają się miasta, a ich mieszkańcy żyją dostatnio. „Taka wizja może się ziścić w Policach. Pogłębiamy tor wodny do 12,5 m, co oznacza, że do naszych portów będą mogły zawijać naprawdę duże jednostki” – mówi Kazimierz Drzazga.
Wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście jest mieszkańcem Polic. W wyborach parlamentarnych jest kandydatem PiS do Sejmu. „Jako poseł miałbym większy wpływ na to, żeby sprawy naszego regionu traktowane były priorytetowo” – dodaje Kazimierz Drzazga.
Używając metafory: Police wyrosły na nawozach sztucznych. Dziś otwierają się drzwi do nowej historii miasta. W kraju mamy pięć portów morskich, a Police są najmniejszym z nich. Ale nie musi tak być. Historia pokazała, że port zakładowy mógł stać się portem pełnomorskim. Teraz czas na kolejny krok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-01-20

1 EUR - 4,2447 1 USD - 3,8277
1 CHF - 3,9539 1 GBP - 4,9698

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin