WARSZAWA: 12:41 | LONDYN 10:41 | NEW YORK 05:41 | TOKIO 19:41

Polskie LNG uruchomiło procedurę przetargową na przybrzeżną część terminalu LNG w Świnoujściu

Dodano: 04 Sty 2019, 19:42

Polskie LNG oficjalnie poinformowało o rozpoczęciu procedury przetargowej w celu wyboru wykonawcy czwartego projektu w ramach Programu Rozbudowy Terminalu LNG, tj. Budowy dodatkowego pomostu. Projekt realizowany jest we współpracy z Urzędem Morskim Szczecin i Świnoujście. Procedura wyboru wykonawcy ma się zakończyć do końca tego roku, natomiast budowa nowego nabrzeża ma się zakończyć w 2023 roku.
Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane 2 stycznia 2019 r. Oficjalnie rozpoczyna procedurę przetargową mającą na celu wyłonienie wykonawcy jednego z czterech projektów w ramach programu rozbudowy Terminalu LNG Prezesa Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, tj. Budowy drugiego pomostu. Projekt realizowany jest we współpracy z Urzędem Morskim w Szczecinie i Świnoujściu w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj”.
Proces przetargowy planowany na 2019 r. Przewiduje kilka etapów, w tym wstępną kwalifikację oferentów, składanie wstępnych ofert, negocjacje z oferentami z krótkiej listy, składanie ostatecznych ofert, ocenę ofert i wybór Wykonawcy. Zakończenie budowy ma się zakończyć w drugim kwartale 2023 r. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu upływa 7 lutego 2019 r.
Nowy pomost umożliwi świadczenie nowych kluczowych usług na Terminalu LNG w Świnoujściu, w tym załadunek i rozładunek metanu, przeładunek LNG i załadunek zbiorników LNG, a także usługi bunkrowania. Usługi te są zgodne z najnowszym trendem rozwoju małoskalowych LNG (SSLNG), dzięki któremu Terminal LNG w Świnoujściu będzie w stanie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rynku, a także zareagować na szereg europejskich regulacji, w tym przepisów klimatycznych i środowiskowych, które stymulują przejście do paliw o niskiej emisji.
Źródło: Polskie LNG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-06-25

1 EUR - 4,2554 1 USD - 3,7376
1 CHF - 3,8308 1 GBP - 4,7704

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin