WARSZAWA: 19:35 | LONDYN 17:35 | NEW YORK 12:35 | TOKIO 02:35

Porozmawiajmy o patriotyzmie: debata uczniów Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej i XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (relacja filmowa)

Dodano: 21 Lis 2015, 18:05

20 listopada w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie odbyła się I Międzyszkolna debata pod hasłem „Bić się, czy nie bić? Patriotyzm wczoraj i dziś”. W debacie uczestniczyli uczniowie szczecińskich szkół: Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej oraz XVIII Liceum Ogólnokształcącego. Debata była częścią obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Składała się z pięciu części, a na zakończenie każdej części głos zabierali zaproszeni eksperci, wśród których byli: Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, prof. US Henryk Walczak, dyrektor Szczecińskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Zbigniew Stanuch, ksiądz dr Grzegorz Adamski oraz kapitan ż.w. Wiktor Czapp. Młodzież dyskutowała o patriotyzmie zarówno w ujęciu historycznym jak i w odniesieniu do współczesności. Porównywała postawy naszych narodowych bohaterów, analizując ich życiowe drogi i próbując znaleźć ciekawe analogie do obecnych czasów. Wiele ciekawych spostrzeżeń i refleksji wykraczało daleko poza stwierdzenia zawarte w podręcznikach szkolnych. Niezależnie od prezentowanych poglądów debata pokazała, że określenie patriotyzm ma dla młodzieży bardzo wiele znaczeń i z pewnością nie jest tylko „pustym” słowem, używanym na akademiach szkolnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-10-22

1 EUR - 4,2792 1 USD - 3,8408
1 CHF - 3,8851 1 GBP - 4,9700

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin