WARSZAWA: 10:29 | LONDYN 08:29 | NEW YORK 03:29 | TOKIO 17:29

Pracowity styczeń w MSR Gryfia

Dodano: 13 Sty 2018, 20:29

Początek roku to okres wytężonej pracy dla stoczniowców z Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. W stoczni trwają remonty kilku statków, a plany na najbliższe tygodnie również są wypełnione kolejnymi zleceniami.
W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A., trwa remont pierwszej jednostki z rynku rosyjskiego. ”Yamal Krechet” to kontenerowiec o dł. 153 m i szerokości 23 m. Jednostka przechodzi remont dokowy, planowany termin remontu 25 dni. Remont drugiej jednostki rozpocznie się w przyszłym tygodniu, ok. 19 stycznia. Druga jednostka to ”Noviy Svet” chłodniowiec o dł. 124 m i szerokości 19 m. Planowany remont potrwa ok. 20 dni. W obu przypadkach nadzór techniczny nad statkami oraz morskimi urządzeniami prowadzi Rosyjski Morski Rejestr Statków.

Miesiąc styczeń i luty to również czas remontów promów w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A. W największym doku stoczni nr 5 trwa obecnie remont promu Baltivia, polskiego armatora Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. Jednostka przechodzi remont roczny dokowy. Kolejna jednostka, która trafi do stoczni w tym miesiącu pływa pod marką Unity Line. Prom Polonia, kursuje na co dzień na trasie Świnoujście – Ystad. Jest to jeden z najnowocześniejszych promów pływających po Bałtyku. W stoczni prom spodziewany jest w przyszłym tygodniu. Miesiąc później do stoczni trafi prom Skania należący do tego samego właściciela – Polskiej Żeglugi Morskiej. Prom pływa na przemian z promem Polonia. Obie jednostki przejdą remont dokowy pośredni.

W 2017 roku w zakładzie w Szczecinie i Świnoujściu remont przeszło łącznie 12 statków pasażerskich. Remont tego typu jednostek w Stoczni Gryfia utrzymuje się na stałym poziomie od 2015 roku. Stanowi to dla stoczni dowód zaufania oraz wysokiej jakości świadczonych usług.
W stoczni dobiega też końca remont jednostki Irma należącej do Polskiej Żeglugi Morskiej. Jednostka przeszła remont dokowy w zakresie konserwacji kadłuba, urządzeń maszynowych oraz remontu dźwigów ładunkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2018-10-17

1 EUR - 4,2936 1 USD - 3,7123
1 CHF - 3,7456 1 GBP - 4,8794

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin