WARSZAWA: 17:53 | LONDYN 15:53 | NEW YORK 10:53 | TOKIO 00:53

Rozpoczęła się budowa nowego promu dla Fjord Line

Dodano: 20 Mar 2018, 22:01

W należących do Austal zakładach mieszczących się w Balamban na Filipinach rozpoczęły się prace nad nowym katamaranem dla firmy Fjord Line. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa jednostka będzie gotowa w 2020 r. Statek będzie obsługiwał kluczową dla Fjord Line trasę Kristiansand-Hirtshals.
Proces budowy nowej jednostki, która za dwa lata dołączy do floty Fjord Line, zaczął się tradycyjnie od uroczystości cięcia blach. W tym wypadku mowa o blachach aluminiowych. Właśnie z tego materiału wykonany zostanie statek, co w połączeniu z innowacyjnym podejściem do projektu kadłuba (za projekt odpowiedzialni są eksperci z Austal Australia) ma przynieść konkretne korzyści. Jedną z nich będzie niższe będzie dużo niższe zużycie paliwa.
„Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc budować ten nowy, ewolucyjny statek dla Fjord Line – jednego z czołowych na świecie komercyjnych operatorów promowych” – powiedział David Singleton ze stoczni Austal w oficjalnym komentarzu, gdy okazało się, że właśnie tej firmie powierzono zbudowanie nowoczesnej jednostki.
Nowy katamaran dla Fjord Line będzie miał 109 metrów długości, a na pokład będzie mógł zabrać 1200 pasażerów oraz 404 pojazdów osobowych, które będą przewożone na dwóch pokładach. Dodatkowo będzie dysponował linią ładunkową o długości 500 metrów. Statek będzie rozwijał prędkość 40 węzłów (74 km na godzinę). Duży nacisk położono na komfort pasażerów. Pomyślano również o rodzinach z dziećmi.
Zbudowany w całości z aluminium prom będzie ósmym co do wielkości dużym (powyżej 100 m) i szybkim promem zbudowanym przez zakłady należące do Austal. Budowa statku pochłonie sumę 73 milionów euro (308 milionów złotych).

PromySkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-05-20

1 EUR - 4,2995 1 USD - 3,8543
1 CHF - 3,8189 1 GBP - 4,9117

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin