WARSZAWA: 00:40 | LONDYN 22:40 | NEW YORK 17:40 | TOKIO 07:40

Rozpoczynają się Światowe Dni Morza w Szczecinie

Dodano: 12 Cze 2018, 22:55

W dniach 13-15 czerwca w Szczecinie odbywać się będą Światowe Dni Morza. To najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych. Po raz pierwszy w historii Światowe Dni Morza odbywają się w Europie Środkowo-Wschodniej, po raz pierwszy również święto nie odbywa się w stolicy kraju-gospodarza.
Tegoroczne Światowe Dni Morza mają szczególny charakter bowiem obchodzone są w roku jubileuszu 70-lecia Światowej Organizacji Morskiej (IMO). Gościem imprezy będzie między innymi sekretarz generalny IMO, Kitack Lim. Dotychczasowe dokonania i plany działania Międzynarodowej Organizacji Morskiej przedstawi Xiaojie Zhang, Przewodniczący Rady IMO. Przez trzy czerwcowe dni Szczecin będzie światową stolicą całego morskiego świata.
Hasłem tegorocznych Światowych Dni Morza jest: „IMO 70 Nasze dziedzictwo: lepsza żegluga dla lepszej przyszłości”. To hasło podkreślające konieczność spojrzenia w przeszłość, by docenić to, co udało się zrobić, ale także ważne zobowiązanie, które należy podjąć dla przyszłych pokoleń.
Dyskusje odbywać się będą w czterech głównych blokach tematycznych:
1. Żegluga Inteligentna i Przyjazna Środowisku
2. Big Data i Bezpieczeństwo Cyfrowe w Żegludze
3. Żegluga Morska w Obliczu Nowych Szlaków Transportowych
4. Przyszłość Morskiego Rynku Pracy
W obradach i spotkaniach weźmie udział ponad 1000 uczestników z całego świata. Przez trzy dni serce morskiego świata bić będzie w Szczecinie!


Fot. Wojciech Sobecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-04-25

1 EUR - 4,2959 1 USD - 3,8537
1 CHF - 3,7781 1 GBP - 4,9669

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin