WARSZAWA: 10:46 | LONDYN 08:46 | NEW YORK 03:46 | TOKIO 17:46

Sąd oddalił powództwo w sprawie Stoczni Szczecińskiej Porta Holding

Dodano: 23 Wrz 2017, 0:04

22 września Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił powództwo byłych akcjonariuszy Stoczni Szczecińskiej Porta Holding przeciwko Skarbowi Państwa.
Sąd nie dopatrzył się w poczynaniach urzędników działań niezgodnych z prawem, a powód zdaniem sądu nie udowodnił, że spadek wartości akcji był bezpośrednio związany z działaniami Skarbu Państwa.
Proces toczył się przez 5 lat, a Krzysztof Piotrowski reprezentował 2200 akcjonariuszy Porty Holding. W procesie przesłuchano wielu świadków, wśród których byli między innymi przedstawiciele rządu, ministrowie i dziennikarze.
Stocznia Szczecińska Porta Holding S.A. była liderem stoczniowego holdingu, w którym największym podmiotem była Stocznia Szczecińska S.A., ale poza nią w strukturze holdingu znajdowało się kilkadziesiąt innych podmiotów działających nie tylko na terenie Szczecina i Pomorza Zachodniego, ale także w innych częściach naszego kraju. Jednym z zadań struktury holdingowej miało być zapewnienie możliwości sprawnego funkcjonowania największego podmiotu grupy, jakim była Stocznia Szczecińska w okresie dekoniunktury na rynku okrętowym. Ostatecznie holding upadł w 2002 roku. O przyczynach niepowodzeń napisano i powiedziano już bardzo wiele. Niektórzy dopatrywali się błędów w zarządzaniu, inni twierdzili, że przyczyny upadku były polityczne, jeszcze inni prezentują bardziej radykalne teorie związane z wejściem stoczniowego holdingu w obszar obrotu paliwami poprzez spółkę Porta Petrol, która funkcjonowała na terenie bazy paliw w Świnoujściu.
Niezależnie, od różnych mniej lub bardziej prawdopodobnych teorii, Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił powództwo. Należy się spodziewać, że pełnomocnik akcjonariuszy będzie składał apelację.

Fot. Wojciech Sobecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-03-18

1 EUR - 4,2993 1 USD - 3,7876
1 CHF - 3,7838 1 GBP - 5,0199

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin