WARSZAWA: 10:47 | LONDYN 08:47 | NEW YORK 03:47 | TOKIO 17:47

Skroplony gaz ziemny w porcie w Goeteborgu

Dodano: 30 Paź 2017, 7:29

W piątek 27 października w porcie w Goeteborgu odbyło się pierwsze bunkrowanie statku paliwem LNG przeprowadzone podczas załadunku. Wcześniej takie operacje odbywały się oddzielnie. Bunkrowanie jednostek paliwem LNG staje się w Goeteborgu coraz bardziej powszechne. Gaz jest dystrybuowany przez nowoczesną, zbudowaną w bieżącym roku jednostkę Coralius. Dostawcą surowca jest firma Skangas, a zgodnie z wcześniejszymi założeniami, Coralius ma obsługiwać także inne porty skandynawskie. Warto przypomnieć, że w budowę tej bardzo nowoczesnej jednostki zaangażowana była polska stocznia Marine Projects z Gdańska.
Dyrektywa Unii Europejskiej wskazuje, że do roku 2025 we wszystkich głównych szwedzkich portach (Luleå, Göteborg, Sztokholm, Kopenhaga / Malmö i Trelleborg) powinna być możliwość bunkrowania statków paliwem LNG. Port w Göteborgu, jako jedyny szwedzki port już dziś jest w pełni przygotowany do realizacji tego założenia. Trwają dalsze prace, których celem jest stworzenie możliwości bunkrowania jednostek paliwem LNG nie ze statku, jak to ma miejsce obecnie, lecz z lądu za pośrednictwem stałego rurociągu.

Fot. Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-03-18

1 EUR - 4,2993 1 USD - 3,7876
1 CHF - 3,7838 1 GBP - 5,0199

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin