WARSZAWA: 12:42 | LONDYN 10:42 | NEW YORK 05:42 | TOKIO 19:42

Stocznie Grupy Meyer zbudują cztery wycieczkowce zasilane LNG

Dodano: 15 Cze 2015, 18:44

W ramach strategicznego partnerstwa Carnival Corporation i Stocznie Meyer Werft podpisały kontrakt na budowę nowej generacji cruiserów. Będą to pierwsze tej klasy wycieczkowce napędzane gazem LNG.
Pierwsze dwie jednostki zbudowane zostaną dla  AIDA Cruises w stoczni w Papenburgu, kolejne dwa statki zbuduje stocznia Meyer Turku w Finlandii.
Podpisując ten kontrakt fińska stocznia ma zapełniony portfel zamówień do 2020 roku. Jak zapewniają przedstawiciele stoczni, używanie napędu LNG zarówno na otwartym morzu jak i podczas manewrów w portach bardzo wydatnie zmniejszy emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Nowe jednostki mają zabierać na pokład ponad 6 500 pasażerów.
Prezes Carnival Corporation Arnold Donald stwierdził, że kontrakt jest kontynuacją polityki firmy, której celem jest budowa nowoczesnych jednostek, spełniających wysokie oczekiwania pasażerów, ale eksploatowanych z poszanowaniem dla środowiska naturalnego.
O historii współpracy AIDA i stoczni Meyer Werft przypomniał Bernard Meyer prezes Meyer Werft.
– Na przestrzeni ostatnich lat zbudowaliśmy dla AIDA 7 wycieczkowców, które okazały się sukcesem rynkowym zarówno dla armatora jak i dla stoczni. Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy kontynuować naszą współpracę budując kolejne cztery jednostki- powiedział Bernard Meyer prezes Meyer Werft.
W oficjalnym komunikacje, wartość kontraktu nie została ujawniona. Strony nie podały również terminu przekazania jednostek do eksploatacji.
DSC01545

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-06-25

1 EUR - 4,2554 1 USD - 3,7376
1 CHF - 3,8308 1 GBP - 4,7704

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin