WARSZAWA: 04:36 | LONDYN 02:36 | NEW YORK 21:36 | TOKIO 11:36

„Szczecin” z Polic popłynie do stoczni „Nauta” w Gdyni

Dodano: 18 Lut 2015, 20:39

W porcie w Policach trwa rozładunek należącego do Polskiej Żeglugi Morskiej masowca m/s „Szczecin”. Po zakończeniu rozładunku statek popłynie do stoczni „Nauta” w Gdyni, gdzie przejdzie tzw. remont pośredni. Podczas postoju w stoczni, który potrwa ok. dwóch tygodni, na statku, oprócz standardowych prac związanych z odnowieniem kadłuba i ładowni, zostanie zamontowana antena do odbioru internetu w łączności satelitarnej. Odtąd załoga m/s „Szczecin” będzie mogła korzystać z poczty internetowej i internetu nawet na środku oceanu. Statkiem dowodzi kpt. ż. w. Waldemar Szreder ze Złocieńca.
Dwudziestoosobowa załoga pochodzi z całej Polski. Na statku odbywają również praktyki dwaj studenci szczecińskiej Akademii Morskiej.
W ubiegłym roku statki Polskiej Żeglugi Morskiej przewiozły łącznie 800 tys. ton fosfatów. Dla Zakładów Chemicznych „Police” surowiec sprowadzany jest z dwóch portów : Casablanca w Maroku i Annaba w Algierii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2018-07-13

1 EUR - 4,3302 1 USD - 3,7244
1 CHF - 3,7118 1 GBP - 4,8896

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin