WARSZAWA: 17:51 | LONDYN 15:51 | NEW YORK 10:51 | TOKIO 00:51

Szczecińska Akademia Morska i policja wspólnie na rzecz bezpieczeństwa na drogach

Dodano: 05 Cze 2018, 19:35

Akademia Morska w Szczecinie i zachodniopomorska policja będą realizować wspólne projekty, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Umowę w tej sprawie podpisali 4 czerwca rektor AM w Szczecinie prof. Wojciech Ślączka i komendant zachodniopomorskiej policji Jacek Cegieła.
W pobliżu wytypowanych przejść dla pieszych w Szczecinie ustawione zostaną specjalne urządzenia, które pozwolą na śledzenie zachowania się wszystkich uczestników ruchu: pieszych, rowerzystów i kierowców. Analiza tych zachowań pozwoli na opracowanie procedur, których celem bedzie zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

– To bardzo ważne, aby sprzęt i wiedzę teoretyczną, którą posiada Akademia Morska, stosować w praktyce. My również jako policja mamy wiedzę i doświadczenie, połączenie naszych wysiłków z pewnością przyniesie pozytywny efekt – powiedział Jacek Cegieła, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie.
– Do prowadzonych badań mamy specjalistyczny sprzęt. Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu naszej uczelni nie tylko będzie kojarzony z transportem wodnym, ale również w oparciu o swoje wyposażenie będzie realizował badania dla transportu lądowego – mówił rektor Akademii Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka.

Wojciech Sobecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-05-20

1 EUR - 4,2995 1 USD - 3,8543
1 CHF - 3,8189 1 GBP - 4,9117

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin