WARSZAWA: 11:48 | LONDYN 09:48 | NEW YORK 04:48 | TOKIO 18:48

Szczecińskie stocznie pod nowym nadzorem

Dodano: 20 Gru 2018, 23:15

Jak poinformuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – 19 grudnia 2018 r. podpisano umowę o przekazaniu nadzoru nad MSR Gryfia i Stocznią Szczecińską do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Umowę zmiany udziałów i akcji podpisali przedstawiciele Funduszu Rozwoju Spółek oraz Funduszu MARS. W wyniku tej operacji zakończył się nadzór nad szczecińskimi stoczniami sprawowany dotychczas przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Warto przypomnieć, że zmiany właścicielskie poprzedziła dokonana w październiku bieżącego roku zmiana nazwy, w wyniku której Szczeciński Park Przemysłowy powrócił do historycznej nazwy Stocznia Szczecińska.
Produkcję w Stoczni Szczecińskiej Nowa wstrzymano w styczniu 2009 r., ponieważ Komisja Europejska uznała, że udzielona wcześniej stoczniom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna była niezgodna z unijnym prawem.
Morska Stocznia Remontowa Gryfia SA powstała w wyniku połączenia dwóch zakładów, które od września 2013 r. prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne: w Szczecinie i Świnoujściu. Teraz nadzór nad oboma zakładami będzie należał do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.


Fot. Wojciech Sobecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-06-17

1 EUR - 4,2599 1 USD - 3,7989
1 CHF - 3,8013 1 GBP - 4,7821

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin