WARSZAWA: 09:47 | LONDYN 07:47 | NEW YORK 02:47 | TOKIO 16:47

W „Gryfii” trwają prace remontowe na kilku jednostkach

Dodano: 27 Sie 2018, 22:05

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A., w Szczecinie trwa remont jednostki Kaszuby w zakresie BWTS ( Ballast Water Treatment Systems ) należącej do Polskiej Żeglugi Morskiej. Na jednostce montowany jest identyczny system, jaki stocznia zainstalowała w maju tego roku na jednostce Podlasie. W obu przypadkach rozwiązanie pochodziło od firmy Alfa Laval.

Jednocześnie trwają prace na jednostkach Schelde Highway oraz Ems Highway należących do stałego armatora stoczni, firmy Stargate. Są to kolejne jednostki w tym roku, które armator powierzył stoczni w zakresie instalacji BWTS. Na przełomie czerwca i lipca, zakład w Szczecinie wykonał  montaż instalacji systemu obróbki wód balastowych BWTS opartej na komponentach firmy Wartsila. Moduły Aquarius 250  zostały zainstalowane wówczas na statku Danube Highway w nowej- prototypowej dla stoczni i armatora konfiguracji konstrukcyjnej z uwzględnieniem hydraulicznego sterowania zaworami balastowymi. Obecnie na jednostce Schelde Highway trwa montaż systemu BWTS w oparciu o rozwiązanie techniczne polegające na balastowaniu statku balastem stałym – wodą słodką. Remont Ems Highway obejmuje montaż BWTS podobnie jak na poprzedniej jednostce na komponentach firmy Warstilia. Kolejnych dwóch jednostek stocznia spodziewa się na przełomie września I października. Łącznie w tym roku planowany jest remont sześciu samochodowców należących do tego niemieckiego armatora.

W stoczni w Świnoujściu w segmencie jednostek specjalnych jednostka TR 642 ( Hańcza ) odbyła pierwsze próby morskie. Natomiast remont dokowy rozpoczęła druga jednostka OTrM 821 ( Lublin ). Remont obu jednostek prowadzony jest na zlecenie Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu. Jednocześnie w obu zakładach trwają prace na mniejszych jednostkach ze zróżnicowanym zakresem prac.

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-05-20

1 EUR - 4,2995 1 USD - 3,8543
1 CHF - 3,8189 1 GBP - 4,9117

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin