WARSZAWA: 11:12 | LONDYN 09:12 | NEW YORK 04:12 | TOKIO 18:12

Wizyta przedstawicieli Regionalnej Rady Środowiskowej Łotwy

Dodano: 27 maja 2015, 8:34

W dniu 21 maja br. Port Gdańsk gościł przedstawicieli Regionalnej Rady Środowiskowej z Łotwy (Lielriga Environmental Board), która jest jedną z 8 instytucji wchodzących w skład rządowej instytucji środowiskowej podlegającej Ministerstwu Ochrony Środowiska i Rozwoju Regionalnego Łotwy.
Przedmiotowa jednostka w ramach swojej działalności zajmuje się przede wszystkim implementacją polityki ochrony środowiska na poziomie krajowym na terenie Rygi, Jurmała oraz w 20 innych regionach takich jak np. Bab te, Baldone, Carnikava. Jednocześnie, jednostka jest odpowiedzialna za wydawanie pozwoleń środowiskowych np. na emisje pyłów i gazów do powietrza w portach.
Jednym z celów wizyty naszych wschodnich sąsiadów była chęć wymiany doświadczeń w aspekcie ochrony środowiska a metody i środki prośrodowiskowe stosowane w Porcie Gdańsk przedstawiła gościom Magdalena Korpalska- specjalista ds. ochrony środowiska. Ponadto zaprezentowane zostały dwie istotne, funkcjonujące w porcie spółki- Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport oraz Terminal Kontenerowy DCT Gdańsk SA. O nowoczesnych stacjach systemu monitoringu powietrza oraz instalacji odbioru oparów węglowodorowych opowiadała Anna Frąckiewicz ze spółki Naftoport. Natomiast możliwości wykorzystania tzw. zielonej energii w napędzie dźwigów i suwnic przedstawiła Dominika Milion- Kierownik ds. Bezpieczeństwa/ Pełnomocnik Zarządu ds. Zarządzania Jakością DCT Gdańsk SA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2018-10-19

1 EUR - 4,3049 1 USD - 3,7601
1 CHF - 3,7746 1 GBP - 4,9014

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin