WARSZAWA: 13:17 | LONDYN 11:17 | NEW YORK 06:17 | TOKIO 20:17

Wspólnie na rzecz środowiska. DFDS, Wärtsilä i partnerzy chcą, by żegluga była bardziej ekologiczna

Dodano: 30 maja 2019, 12:30

Dbałość o środowisko oraz ograniczenie poziomu emisji szkodliwych związków jest przedmiotem troski wielu firm działających w branży transportowej. Sześć przedsiębiorstw z państw nordyckich zawarło właśnie sojusz, którego celem jest rozwój odpowiedniej infrastruktury, a także paliw przyjaznych środowisku.
W szeregach tej inicjatywy znajdują się firmy: DFDS, Aker Solutions, Equinor, Kværner oraz Grieg Star, a liderem projektu jest Wärtsilä. Wszystkie one skupiły się w ramach projektu nazwanego Zero Emission Energy Distribution at Sea (ZEEDS), które postawiło przed sobą kilka zadań. Wierzą, że działając wspólnie, szybciej uda się wdrożyć mechanizmy, które doprowadzą do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, a tym samym jeszcze szybciej osiągnąć cele wyznaczone przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO).
„Partnerzy skupieni wokół ZEEDS zdają sobie sprawę z tego, że przejście na czyste paliwa wymaga wspólnego działania. Wierzymy, że zwracając baczną uwagę na kwestie takie jak: dostawy, przechowywanie oraz łańcuch dystrybucyjny, możemy przyspieszyć przejście na czystsze paliwo morskie” – wyjaśnił Cato Espero z firmy Wärtsilä.
Przedstawiciele projektu czekają na włączenie się do inicjatywy kolejnych podmiotów, a także na wsparcie ze strony administracji na szczeblu rządowym. Swoje pomysły oraz zarys działań zamierzają przedstawić w czasie tegorocznej, zaplanowanej na czerwiec konferencji Nor-Shipping.
Szacuje się, że żegluga odpowiada dziś za 3 procent globalnej emisji CO2. IMO chce, by poziom emisji, za jaką odpowiada żegluga, został do 2050 r. zredukowany o 50 procent.

PromySKAT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-01-20

1 EUR - 4,2447 1 USD - 3,8277
1 CHF - 3,9539 1 GBP - 4,9698

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin