WARSZAWA: 20:09 | LONDYN 18:09 | NEW YORK 13:09 | TOKIO 03:09

Wyróżnieni w plebiscycie „Równa Firma”

Dodano: 19 Mar 2015, 15:43

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wyróżniony tytułem „Równa Firma” – jako przedsiębiorstwo, które dba o otoczenie lokalne, rozwój regionu oraz swoją postawą daje pozytywny przykład innym organizacjom w województwie zachodniopomorskim.
Tytuł „Równa Firma” przyznawany jest w ramach plebiscytu organizowanego przez pracowników naukowych Instytutu Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Głównym jego celem jest nagradzanie przedsiębiorstw społecznie odpowiedzialnych (CSR – Corporate Social Responsibility), by motywować je do takich działań, jak również by promować społeczną odpowiedzialność biznesu w środowisku lokalnym. Firmy badano także pod względem społecznej odpowiedzialności i aktywności wśród studentów, tworzenia możliwości kontaktu środowiska biznesowego ze środowiskiem studenckim oraz zwiększania świadomości roli społecznej odpowiedzialności biznesu wśród studentów i przedsiębiorstw.
Kalendarz plebiscytu podzielony był na kolejne etapy. Na wstępie – poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej – każdy mógł zgłosić swojego kandydata. Następnie zgłoszone firmy, które wyraziły zgodę na udział w plebiscycie, były oceniane przez studentów (za pomocą ankiety) oraz przez Kapitułę Plebiscytu. Dokonując oceny, brano pod uwagę takie aspekty jak: skala działań społecznych, w tym ilość i zasięg inicjatyw, w które angażuje się nominowany, korzyści dla otoczenia, opinie mediów na temat podejmowanych przez przedsiębiorstwo działań oraz sposób komunikacji z interesariuszami.
Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 19 marca br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. W tegorocznej – trzeciej z rzędu – edycji plebiscytu ocenie poddano 38 firm spośród 134 zgłoszonych w ramach pierwszego etapu. W imieniu Zarządu ZMPSiŚ SA tytuł odebrała dyrektor ds. handlowych i marketingu Aneta Szreder-Piernicka.
Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Miasta Szczecina.
ZMPSiŚ S.A.
ROWNA FIRMA 1
równa firma 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-07-10

1 EUR - 4,4745 1 USD - 3,9646
1 CHF - 4,2099 1 GBP - 4,9941

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin