WARSZAWA: 06:22 | LONDYN 04:22 | NEW YORK 23:22 | TOKIO 13:22

Załoga wycieczkowca AIDAnova zdobywa praktykę na statku napędzanym LNG

Dodano: 28 Sie 2018, 22:25

Niedawno w stoczni w Papenburgu wydokowano wycieczkowiec AIDAnova, tymczasem przyszła załoga statku uczestniczy w praktycznych szkoleniach na jednostce napędzanej LNG.
AIDAnova będzie pierwszym statkiem wycieczkowym, który zarówno w portach jak i podczas rejsu może wykorzystywać jako paliwo, najbardziej przyjazny dla środowiska skroplony gaz ziemny (LNG). Aby w pełni przygotować kapitanów i oficerów do tej zmiany technologicznej, w czerwcu rozpoczęła się seria szkoleń praktycznych na morzu na kontenerowcu WES Amelie należącym do Wessels Reederei.
30-dniowe szkolenia na pokładzie WES Amelie umożliwiają kapitanom i oficerom AIDA nabycie doświadczenia na statku zasilanym LNG w rzeczywistych warunkach pracy. Uczestnicy szkoleń biorą również udział w procedurze bunkrowania LNG oraz ćwiczeniach sytuacji awaryjnych.
-Cieszymy się, że możemy pomóc Carnival Maritime, dostarczając doświadczenia w eksploatacji statków LNG. Bezpieczna obsługa jest kluczowym aspektem wprowadzenia LNG jako paliwa morskiego. Dzięki naszemu doświadczeniu mamy nadzieję, że wykorzystanie LNG stanie się bardziej rozpowszechnione -stwierdził Christian Hoepfner z Wessels Reederei.
Caroline Baumgärtner, dyrektor szkolenia morskiego Carnival Maritime mówi: Celem szkolenia praktycznego jest nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także zdobycie zaufania do obsługi technologii i rozwijanie świadomości bezpieczeństwa podczas korzystania z LNG.
Wkrótce AIDAnova zostanie wprowadzona do eksploatacji. Statek ma 337 metrów długości i 42 metry szerokości, (dla porównania: WES Amelie- jednostka, na której odbywają się praktyki jest dwukrotnie mniejsza, ma 152 m długości i 23 m szerokości).

MeyerWerft.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-09-19

1 EUR - 4,3425 1 USD - 3,9267
1 CHF - 3,9612 1 GBP - 4,9062

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin