WARSZAWA: 23:04 | LONDYN 21:04 | NEW YORK 16:04 | TOKIO 06:04

Prom Romantika w Gdyni. Statek przejdzie modernizację

Dodano: 15 sty 2020, 7:14

Należący do grupy Tallink prom Romantika przejdzie modernizację. Jednostka trafiła do gdyńskiej Stoczni Remontowej Nauta. Poza planowanym przeglądem i pracami konserwacyjnymi, statek zostanie poddany pracom remontowym.
W trakcie pobytu w suchym doku statek przejdzie cykliczny przegląd techniczny. Ale nastąpią też ważne zmiany z punktu widzenia pasażerów, którzy po modernizacji otrzymają do swojej dyspozycji odnowione przestrzenie. Swoje oblicze zmieni restauracja Grande Buffet oraz kawiarnia Coffee & Co. Do nowych standardów dostosowany zostanie też lokal Seapub. Mniejsze, ale również ważne dla wygody pasażerów zmiany obejmą dwie restauracje – Grill House oraz tę serwującą specjały kuchni rosyjskiej. Odświeżona zostanie również dyskoteka, w której pojawią się m.in. nowe meble.
Jedna ze zmian, która obejmie prom Romantika, dotyczy zasilana. W gdyńskiej stoczni przeprowadzone zostaną prace przygotowawcze do montażu instalacji pozwalającej na zasilanie promu z lądu podczas postojów w porcie (cold ironing). Statek będzie korzystał z tego rozwiązania podczas wizyt w Sztokholmie. Podobne przygotowania zostaną poczynione na wszystkich promach Tallink, które w tym roku mają zaplanowany pobyt w suchych dokach. Zapowiedziano też wprowadzenie innych technicznych udoskonaleń, które będą miały wpływ na wzrost efektywności energetycznej promu, a tym samym przyczynią się do redukcji poziomu emisji.
„To bardzo ważne, że regularnie modernizujemy nasze statki, gwarantując w ten sposób, że będą dostarczać najlepsze doświadczenia oraz najbardziej satysfakcjonujące podróże naszym pasażerom” – powiedział Tarvi-Carlos Tuulik z grupy Tallink. „Poprawa jakości doświadczeń pasażerów idzie w parze z utrzymaniem najwyższych standardów i pozwala, by statek w pełni odpowiadał najnowszym wymaganiom dotyczących efektywności i był zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju”.
Modernizacja jednostki, która na co dzień obsługuje połączenie Ryga-Sztokholm, zajmie ok. dwóch tygodni. Zgodnie z planem prom powinien być gotowy 25 stycznia.
W ciągu ostatnich pięciu lat grupa Tallink przeznaczyła na modernizacje swoich promów sumę 90 milionów euro. Estoński armator stosuje politykę, zgodnie z którą każdy statek przechodzi modernizację i dostosowany jest do obowiązujących standardów raz na pięć lat.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin