WARSZAWA: 07:28 | LONDYN 05:28 | NEW YORK 00:28 | TOKIO 14:28

Basen Kaszubski w porcie Szczecin chce modernizować pięć firm

Dodano: 16 cze 2020, 9:11

Pięć firm złożyło oferty do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w przetargu na roboty budowlane w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”. Oferenci wycenili swoje usługi od prawie 223 do blisko 296 mln złotych, przy zakładanym budżecie ok. 286 mln złotych.
W ramach inwestycji w Basenie Kaszubskim szczecińskiego portu powstanie m.in. nowe nabrzeże Dąbrowieckie, a zmodernizowane zostaną nabrzeża Katowickie i Chorzowskie. Akweny portowe uzyskają głębokość 12,5 metra
„Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego” to obok „Poprawy dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego” dwa potężne pakiety inwestycyjne, których efektem będzie przystosowanie infrastruktury szczecińskiego portu do aktualnych trendów na rynku transportu morskiego. Obie związane są z pogłębieniem i modernizacją toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 metra. I choć samo pogłębienie wykonuje Urząd Morski w Szczecinie, to rolą zarządu portu jest dostosowanie portowych nabrzeży w Szczecinie do nowych parametrów toru wodnego, aby do portu trafiały większe statki z większą ilością towarów.
Inwestycyjne mają unijne dofinansowanie z Funduszu Spójności Program Infrastruktura i Środowisko. Termin zakończenia robót przewidziano na koniec 2023 roku.
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, to niekwestionowany lider inwestycyjny w regionie. Od chwili, przystąpienia Polskim do Unii Europejskiej dzięki unijnemu wsparciu, kwota inwestycji zrealizowanych przez Spółkę w zespole portów Szczecin-Świnoujście przekroczy dwa miliardy złotych.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin