WARSZAWA: 19:15 | LONDYN 17:15 | NEW YORK 12:15 | TOKIO 02:15

27 czerwca z Kędzierzyna-Koźla wyrusza XX Jubileuszowy Flis Odrzański

Dodano: 25 cze 2015, 15:15

Przed miłośnikami i pasjonatami Odry niezwykły, bo XX Jubileuszowy Flis Odrzański. Ekspedycja wyruszy 27 czerwca z Kędzierzyna-Koźla, by pokonać ponad 500 kilometrów rzecznego szlaku, i 11 lipca dotrzeć do Szczecina. Flotyllę ekspedycji tworzyć będzie kilkanaście jednostek – w tym ta najważniejsza – tradycyjna tratwa flisacka o długości 70 metrów, budowana w Ścinawie przez Flisaków z Ulanowa oraz przyuczonych w rzemiośle Flisaków znad Odry. Uczestnicy Flisu wyruszą 27 czerwca z Kędzierzyna-Koźla, by kolejno zatrzymać się w 22 miejscowościach, i uroczyście zakończyć Flis 11 lipca w Szczecinie.
– Każda kolejna wyprawa flisaków to wspaniała promocja walorów krajobrazowych, turystycznych i kulturowych nadodrzańskich ziem. Ale najważniejsze, że głos miłośników Odry przybiera na sile i dziś nikogo nie trzeba przekonywać, jaki drzemie w niej potencjał – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Podczas tegorocznego Flisu realizowany będzie ekologiczny program edukacyjny kierowany do turystów i mieszkańców miejscowości nadodrzańskich.
Flis Odrzański organizowany jest przez Ligę Morską i Rzeczną, Stowarzyszenie na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich oraz nadodrzańskie miejscowości uczestniczące we Flisie. Działania w regionach koordynują Urzędy Marszałkowskie Województw Zachodniopomorskiego oraz Lubuskiego.
Plakat_pionowy_B1_fonty_CS5

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin