WARSZAWA: 02:30 | LONDYN 00:30 | NEW YORK 19:30 | TOKIO 09:30

30. jubileuszowe targi morskie w Hamburgu (zdjęcia)

Dodano: 07 wrz 2022, 20:36

W dniach 6-9 września specjaliści branży morskiej z całego świata spotkali się na trzydziestych, jubileuszowych targach przemysłu morskiego SMM w Hamburgu.

Poprzednia edycja imprezy odbyła się w 2021 roku wyłącznie w wersji cyfrowej. Po pandemii covidowej, po raz pierwszy po kilku latach uczestnicy targów ponownie mogli spotkać się w hamburskich gościnnych halach wystawienniczych.
-Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znów możemy spotkać się na targach SMM osobiście – powiedział Bernd Aufderheide, prezes Hamburg Messe und Congress.
Targi SMM to 11 hal wystawienniczych o łącznej powierzchni 90 000 metrów kwadratowych. Około 2000 wystawców i ponad 40 000 odwiedzających z ponad 100 krajów świata.
Od wielu lat targi w Hamburgu są jednym z najważniejszych miejsc spotkań światowego biznesu morskiego. Tak jest również w tym roku.

Wśród wystawców są także polskie firmy, między innymi: Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”, stocznia Crist, Remontowa Shipbuilding z Gdańska, H. Cegielski-Poznań SA, Towimor, Polski Rejestr Statków i stocznia „Nauta”, która podczas targów celebrowała swoje 95-lecie.
Wiodącymi tematami tegorocznego, jubileuszowego spotkania są: transformacja cyfrowa w gospodarce morskiej, zmiany klimatyczne, z którymi musi zmierzyć się gospodarka morska oraz optymalne rozwiązania w sektorze energetyki morskiej. Podczas targów odbędzie się pięć dużych konferencji tematycznych oraz wiele wydarzeń towarzyszących.

Po przerwie spowodowanej epidemią coronavirusa wyraźnie widać, że branża morska chce się spotykać, potrzebuje osobistych kontaktów, których nie zastąpią nawet najlepiej zorganizowane wideokonferencje i spotkania online. Biznes tworzą ludzie, a ich osobiste relacje są niezwykle istotne i to również, obok kwestii stricte merytorycznych, potwierdzają tegoroczne targi SMM.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin