WARSZAWA: 20:28 | LONDYN 18:28 | NEW YORK 13:28 | TOKIO 03:28

4 nowe promy dla Stena Line!

Dodano: 06 kw. 2016, 19:07

Stena Line chwali się, że nowe jednostki będą nie tylko 50% większe od standardowych promów RoPax, ale staną się najbardziej wydajnymi promami na świecie w kontekście spalanego paliwa i wyznaczą nowy standard w branży.
Stena RoRo, spółka zależna szwedzkiego armatora Stena AB, oraz AVIC International Ship Development Co. Ltd (w Chinach) podpisały umowę na dostarczenie czterech nowych promów typu ro-pax, z opcją na zakup kolejnych czterech. Będą to jedne z pierwszych ro-paxów zbudowanych w Chinach dla zachodniego właściciela.
Grupa Deltamarin dostarczy rozwiązań w modelu EPCM (Engineering, Procurement, Construction and Management / Projektowanie, Zakupy, Budowa i Zarządzanie) dla nowych statków, które mają być zbudowane w Stoczni AVIC Weihai.
Deltamarin będą pracować przy projekcie nie tylko jako projektant, ale także jako dostawca usług w zakresie zarządzania projektami w celu wsparcia AVIC SHIP i stoczni AVIC Weihai w budowie statków. Deltamarin Floating Construction będzie nadzorować konstrukcję w ścisłej współpracy z AVIC i uzupełni zespół budowlany swoim bogatym doświadczeniem w budowie statków pasażerskich. Usługi zarządzania projektem obejmą również planowanie, zakup i zarządzanie materiałami, zarządzanie informacjami o projekcie i nadzór budowlany.
Deltamarin opracował koncepcję statku na wcześniejszym etapie, w ścisłej współpracy z właścicielami Stena. Projekt jest przeznaczony dla tras w Europie Północnej i jest zgodny z najnowszymi przepisami i regulacjami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. W projektowaniu szczególną uwagę zwrócono na oszczędność paliwa statku, a także maksymalizację przestrzeni załadunkowej.
Statki będą mieć pojemność ponad 3000 metrów pasa ładunkowego w konfiguracji przelotowej. Będą one również mogły pomieścić około 1000 pasażerów i zaoferować pełen zakres usług pasażerskich. Główne silniki będą napędzane gazem, przygotowane do zasilania zarówno przez metanol, jak i LNG.
Stena Line chwali się, że nowe jednostki będą nie tylko 50% większe od standardowych promów RoPax, ale staną się najbardziej wydajnymi promami na świecie w kontekście spalanego paliwa i wyznaczą nowy standard w branży, jeśli chodzi o wydajność operacyjną, emisję spalin oraz konkurencyjność eksploatacyjną.
70152855_webStenaLineNBRopax-57477
Źródło: promy24.com

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-09-28

1 EUR - 4,8147 1 USD - 5,0381
1 CHF - 5,0710 1 GBP - 5,3856

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin