WARSZAWA: 02:35 | LONDYN 00:35 | NEW YORK 19:35 | TOKIO 09:35

48. rocznica Wydarzeń Grudniowych w Szczecinie

Dodano: 17 gru 2018, 18:27

Dziś przed Bramą Główną Stoczni Szczecińskiej odbyły się uroczystości obchodów 48. tragicznej rocznicy Grudnia 70 Roku. 48 lat temu w proteście przeciwko polityce władz PRL mieszkańcy Wybrzeża wyszli na ulice, aby walczyć o lepszą Polskę. W odwecie, władza otworzyła ogień do robotników.
Dziś przed Bramą Główną Stoczni odczytano okolicznościowe listy Prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego.
„Grudzień ’70 stanowi jedną z najbardziej doniosłych dat w naszej powojennej historii. Nie był to pierwszy zryw przeciwko niegodziwościom komunizmu, ale pierwszy na tak masową skalę i pierwszy, który przyniósł tak wspaniałe przykłady społecznej samoorganizacji. Robotniczy bunt został krwawo stłumiony – tym bardziej jednak wydarzenia grudniowe stały się wielkim punktem odniesienia dla wszystkich, którzy nieugięcie wierzyli w wolną Polskę”-napisał w liście do uczestników szczecińskich uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda.
Grudzień 70 to jedna z najtragiczniejszych rocznic w najnowszej historii Polski. Przed znajdującą się obok Bramy Głównej Stoczni Szczecińskiej tablicą, upamiętniającą tragiczne wydarzenia Grudnia 1970, jak co roku zapalono znicze, złożono wieńce i wiązanki kwiatów.
Tekst/fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin