WARSZAWA: 15:01 | LONDYN 13:01 | NEW YORK 08:01 | TOKIO 22:01

51. Etapowe Regaty Turystyczne

Dodano: 16 lip 2015, 10:40

Siedem etapów będą mieli do pokonania żeglarze, którzy wystartują w 51. Etapowych Regatach Turystycznych. Wyścigi zaliczane są do punktacji Pucharu Sezonu. Organizatorzy spodziewają się ponad 80 jachtów i 400 uczestników. Początek zmagań, które obserwować będzie marszałek województwa Olgierd Geblewicz zaplanowano na sobotę, 18 lipca, w Trzebieży.
Jachty – m.in. jednokadłubowe, balastowe czy kabinowe – rywalizować będą od 18 do 26 lipca w trzech formułach: ORC CLUB/INTERNATIONLA, KWR I,II,II oraz OPEN (załogi). Trasa regat prowadzi z Trzebieży do Świnoujścia, a dalej do Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Nowego Warpna, Stepnicy i ponownie do Trzebieży. Na starcie staną również załogi zagraniczne. Na zwycięzców czekają dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, m.in. ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Celem rywalizacji, która tradycyjnie odbywa się na Zalewie Szczecińskim, Zalewie Kamieńskim, Zatoce Pomorskiej i Morzu Bałtyckim, jest promocja Pomorza Zachodniego jako miejsca morskiej przygody, a przede wszystkim promocja portów i marin Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. To właśnie podczas tych regat zrodziła się idea Szlaku, bowiem przemieszczający się od miejsca do miejsca żeglarze potrzebowali nowoczesnej infrastruktury.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Związek Portów i Przystani Jachtowych LOT ZSŻ we współpracy z włodarzami poszczególnych miast i gmin znajdujących się na trasie regat. Informacje dodatkowe wraz ze szczegółowym programem wydarzenia dostępne są na stronie: http://marinas.pl/zapraszamy-na-51-etapowe-regaty-turystyczne/.
DSC01721
DSC01697