WARSZAWA: 00:25 | LONDYN 22:25 | NEW YORK 17:25 | TOKIO 07:25

70 lat Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”

Dodano: 24 cze 2022, 22:54

24 czerwca w gościnnych progach filharmonii szczecińskiej uroczyście obchodzono jubileusz 70. Lecia Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Było to przede wszystkim święto pracowników, którzy licznie przybyli na jubileuszową uroczystość. Część najbardziej zasłużonych pracowników otrzymała okolicznościowe medale i odznaczenia.

Składając podziękowania i gratulacje, goście uroczystości podkreślali, że gdyby nie determinacja i zaangażowanie pracowników w utrzymanie swojego zakładu pracy, stoczni „Gryfia” już by nie było, bo zostałaby zlikwidowana.
Mówił o tym prezes stoczni Krzysztof Zaremba oraz szefowa Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Małgorzata Jacyna -Witt.

List Marszałek Sejmu, Elżbiety Witek do uczestników jubileuszu odczytał poseł Leszek Dobrzyński.
– Gospodarka morska stanowi jeden z kluczowych motorów wzrostu gospodarczego i zatrudnienia, ma również bardzo ważny wpływ na zwiększenie znaczenia Polski na arenie międzynarodowej. Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” należy do najbardziej znanych stoczni remontowych w kraju i zagranicą. Dla całej załogi to powód do dumy – napisała Elżbieta Witek.

List z wyrazami szacunku i uznania dla stoczniowców napisał również premier Mateusz Morawiecki. W liście, który odczytał wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki, Prezes Rady Ministrów napisał między innymi: „Jubileusz siedemdziesięciolecia Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” to wyjątkowe święto polskiego przemysłu stoczniowego. Pragnę przekazać wyrazy uznania wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju Spółki, a tym samym polskiej gospodarki morskiej. Jestem przekonany, że „Gryfia” będzie nie tylko z dumą wspominać swoje dziedzictwo, ale i odważnie spoglądać w przyszłość. Wszystkich zebranych na tym szczególnym wydarzeniu pozdrawiam i zapewniam o mojej pamięci”.

Pracownikom „Gryfii” dziękował również Marek Gróbarczyk, który w okolicznościowym wystąpieniu powiedział: „wielokrotnie pracownicy walczyli o to, żeby stocznia pozostała i mogła nadal funkcjonować. To Państwa wysiłek sprawił, że możemy dzisiaj świętować jubileusz siedemdziesięciolecia. Naszą ideą jest wspieranie rozwoju przemysłu stoczniowego. Jest to jeden z priorytetów naszego rządu. I wierzę, że nam się uda” – powiedział Gróbarczyk.

Stoczniowcom dziękował również prezes MSR „Gryfia”, Krzysztof Zaremba, którego dziadek przez wiele lat pracował w stoczni jako spawacz. Prezes przedstawił plany rozwojowe, mówił o inwestycjach, które czekają stocznię, ale wspomniał także o walce pracowników o swój zakład pracy: „Gdyby nie Wasza walka stoczni by nie było. I za tę walkę bardzo Państwu dziękuję – powiedział Zaremba. Były życzenia, gratulacje i jubileuszowy tort.