WARSZAWA: 02:29 | LONDYN 00:29 | NEW YORK 19:29 | TOKIO 09:29

700 pasażerów utknęło na promie

Dodano: 17 paź 2017, 20:42

Poważne problemy z silnikiem, jakie pojawiły się na należącym do Smyril Line promie, doprowadziły do poważnych opóźnień na obsługiwanej przez jednostkę trasie. Cierpliwość wielu pasażerów wystawiona została na próbę.
Należący do Smyril Line prom płynął z Wysp Owczych do duńskiego Hirtshals, gdy posłuszeństwa odmówił silnik. Jednostka Norrona została unieruchomiona na wiele godzin. Na pokładzie promu będącego w drodze do duńskiego portu utknęło 700 osób. W tym samym czasie setki pasażerów czekały w Hirtshals na opóźniony rejs do Tórshavn na Wyspach Owczych.
Dopiero po ok. 10 godzinach do statku dotarł holownik. To właśnie z jego pomocą Norrona w dotarła do portu. Ale w czasie, kiedy trudności pasażerów, którzy płynęli do Danii, minęły, problemy pasażerów, którzy planowali dotrzeć na Wyspy Owcze, dopiero się zaczynały. Armator poinformował ich, że statek po rozładunku zostanie skierowany do stoczni w Landskronie, gdzie zajmą się nim specjaliści. Pasażerowie, którzy chcieli dopłynąć na Wyspy Owcze usłyszeli, że mogę wejść na pokład promu, ale jednocześnie dowiedzieli się, że statek popłynie w najpierw do stoczni w Landskronie. Jednostka opuściła Hirsthals w niedzielę wczesnym rankiem i w godzinach popołudniowych dotarła do zakładów. Armator nie ujawnił, ilu pasażerów zdecydowało się popłynąć najpierw w nieplanowany rejs do Szwecji.
Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika, statek, który cały czas przebywa na przymusowym przeglądzie, powinien opuścić zakłady Oresund we wtorek. Stamtąd uda się w bezpośredni rejs do Torshavn. Powinien tam dotrzeć w środę wieczorem albo czwartek rano.
Smyril Line to firma, która powstała w 1983 r. Jej promy kursują pomiędzy Danią, Wyspami Owczymi oraz Islandią. W przeszłości przewoźnik z Wysp Owczych obsługiwał także połączenia do Norwegii i Wielkiej Brytanii.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin