WARSZAWA: 16:23 | LONDYN 14:23 | NEW YORK 09:23 | TOKIO 23:23

Akademia Morska w Szczecinie będzie współpracować z  Windhunter Academy. Na terenie uczelni powstanie turbina wiatrowa

Dodano: 17 lis 2021, 9:54

Akademia Morska w Szczecinie i firma Windhunter Academy podpisały umowę o współpracy. Pod dokumentem podpisy złożyli: Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka i Prezes Zarządu Windhunter Academy, Rafał Kramek.
Celem umowy jest rozwijanie badań i kształcenia w zakresie energetyki odnawialnej ze szczególnym uwzględnieniem morskiej energetyki wiatrowej. Jednym ze wspólnych projektów AMS i Windhunter Academy jest powstanie laboratorium siłowni wiatrowej, które znacznie wzbogaci ofertę nowego kierunku uczelni: inżynierii przemysłowej i morskich elektrowni wiatrowych na Wydziale Mechanicznym szczecińskiej uczelni.

AMS

Wkrótce na Wydziale Mechanicznym Akademii Morskiej zainstalowana zostanie naturalnej wielkości turbina wiatrowa. Pozwoli to na realizację zaawansowanych, specjalistycznych szkoleń kadr dla energetyki wiatrowej. Na wagę tego projektu zarówno dla Akademii Morskiej jak i Windhunter Academy zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu rektor AMS, Wojciech Ślączka.
– Ważnym elementem naszej współpracy będzie możliwość organizowania i prowadzenia wspólnych szkoleń dla branży energetyki wiatrowej, zgodnie ze standardami Global Wind Organisation i OPITO – powiedział Wojciech Ślączka.
– Dziękujemy Akademii Morskiej w Szczecinie za chęć współpracy i zaufanie – mówił prezes Windhunter Academy, Rafał Kramek. Dla nas to ważny krok w rozwoju działalności firmy. Już dziś cieszymy się na projekty, które będziemy wspólnie z uczelnią realizować – dodał.

Windhunter Academy jest częścią grupy Windhunter. Firma powstała w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie rozwija usługi szkoleniowe dla branży energetyki wiatrowej.
Windhunter Academy jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, który przeszedł audyt i rozpoczął szkolenia w ramach Global Wind Organisation.

Akademia Morska

Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-28

1 EUR - 4,3542 1 USD - 3,9750
1 CHF - 4,5175 1 GBP - 5,0198

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin