WARSZAWA: 12:27 | LONDYN 10:27 | NEW YORK 05:27 | TOKIO 19:27

Akademia Morska w Szczecinie czeka na kandydatów

Dodano: 29 cze 2017, 22:44

Można już aplikować na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie – na kandydatów na studia stacjonarne Akademia czeka do 12 lipca.
Nowością w nadchodzącym roku akademickim będą studia na nawigacji prowadzone w całości w języku angielskim. Studia stacjonarne I stopnia są skierowane zarówno do obcokrajowców, jak i Polaków, chcących studiować po angielsku. Należy pamiętać, że studia na kierunkach morskich muszą spełniać wymagania międzynarodowej konwencji STCW: International Convention on Standards of Training, Certification and Watchkeeping.
Tak jest również w przypadku grupy anglojęzycznej w Akademii Morskiej w Szczecinie – student po ukończeniu kierunku uzyskuje kwalifikacje identyczne z absolwentami nawigacji na całym świecie. Po czterech latach studiów zostaje oficerem pokładowym, legitymując się jednocześnie dyplomem inżyniera. Roczny koszt studiów w języku angielskim to 2300 zł dla obywateli UE oraz 2900 euro dla osób spoza Unii.
– Wśród zgłoszonych do tej pory kandydatów są osoby z: Brazylii, Kanady, Egiptu, Gruzji, Grecji, Włoch, Litwy, Nigerii, Polski i Federacji Rosyjskiej – mówi Magdalena Markiewicz, kierownik działu ds. obcokrajowców i wymiany międzynarodowej.
Kolejna nowość to studia niestacjonarne drugiego stopnia na Wydziale Nawigacyjnym – kierunek geoinformatyka. Do tej pory oferowany jako podyplomowy, teraz będzie pozwalał uzyskać tytuł magistra. To studia dla osób chcących zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, użytkowania i wdrażania systemów informacji geograficznej.
Więcej specjalności
W nadchodzącym roku studenci informatyki będą mogli wybierać również nową specjalność. Obok informatyki morskiej, teraz będą mogli specjalizować się w systemach informatycznych. W programie większy nacisk położony będzie na zagadnienia praktyczne, pojawi się tworzenie i testowanie gier, a także najnowocześniejsze technologie: wirtualna rzeczywistość oraz druk 3D.
– Wybór tej specjalności ma praktycznie przygotować studentów do zawodu programisty – mówi dr inż. Łukasz Nozdrzykowski z Instytutu Technologii Morskich.
Zmieni się także charakter specjalności informatyka morska. Od teraz będzie jeszcze bardziej związana z technologiami multimedialnymi, grafiką komputerową i tworzeniem systemów nawigacyjnych. Studenci wybierają specjalność po trzecim semestrze studiów – a więc na drugim roku nauki.
W roku akademickim 2017/18 na kandydatów czeka 1670 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia.
Rekrutacja na studia stacjonarne potrwa do 12 lipca, wyniki ogłoszone zostaną 14 lipca. Można wybierać wśród kierunków: na Wydziale Nawigacyjnym – nawigacja, geodezja i kartografia, transport, informatyka; na Wydziale Mechanicznym – mechanika i budowa maszyn, mechatronika; na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu – logistyka, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji.
Aplikować można za pomocą rejestracji online, a później złożyć podanie o przyjęcie na studia oraz świadectwo maturalne. W przypadku wyboru kierunku „pływającego”, trzeba dostarczyć też morskie świadectwo zdrowia (osoby nieposiadające takiego w trakcie rekrutacji zostaną skierowane przez dziekanaty na nieodpłatne badania lekarskie). Warto pamiętać, że na tych kierunkach kandydaci przyjęci na pierwszy rok studiów jeszcze w trakcie wakacji odbywają ćwiczenia w ramach praktyki przygotowawczej w Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego w Szczecinie.
Szczegóły dla kandydatów: www.rekrutacja.am.szczecin.pl.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-26

1 EUR - 4,3117 1 USD - 3,9776
1 CHF - 4,5208 1 GBP - 5,0435

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin