WARSZAWA: 03:22 | LONDYN 01:22 | NEW YORK 20:22 | TOKIO 10:22

Akademia Morska w Szczecinie: otwarcie Laboratorium automatyzacji procesów logistyczno-produkcyjnych (zdjęcia)

Dodano: 20 kw. 2018, 23:11

20 kwietnia br. na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie uroczyście otwarto Laboratorium automatyzacji procesów logistyczno-produkcyjnych. W uroczystości wziął udział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk.
Nowe laboratorium pozwoli studentom na poznanie nowoczesnych technologii stosowanych w automatyzacji i robotyzacji procesów logistycznych.
W laboratorium zainstalowano roboty przemysłowe oraz symulator linii produkcyjnej z wizyjnym systemem rozpoznawania ładunków.
Dziękując ministerstwu, rektor szczecińskiej Akademii Morskiej, prof. Wojciech Ślączka wskazał, że laboratorium otwarte na WIET to pierwsza tego typu inwestycja zrealizowana całkowicie ze środków publicznych pochodzących z budżetu państwa.
Własnie takie nowoczesne laboratoria przygotowują absolwentów uczelni do pracy w nowoczesnym, współczesnym środowisku zawodowym.
Laboratorium będzie także zapleczem dla prac badawczych związanych z optymalizacją procesów produkcyjnych oraz możliwości zastosowania innowacyjnych metod wspomagających realizację procesów logistycznych. Taka sytuacja pozwoli na dalszy rozwój współpracy Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu z otoczeniem biznesowym. Warto przypomnieć, że wydział już współpracuje między innymi z takimi firmami jak Kongsberg Maritime Poland czy Vitronic.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin