Dodano: 07 sie 2020, 7:19
Kilka dni dzieli nas od poznania wyników tegorocznych matur. Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów i przypominamy, że trwa rekrutacja na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie. Kandydaci na studia mogą się zgłaszać do 31 sierpnia.
Na chętnych czekają miejsca na studiach „morskich” i lądowych: na pięciu wydziałach i 12 kierunkach studiów pierwszego stopnia – inżynierskich oraz licencjackich.
Kandydaci mają do wyboru kierunki otwierające karierę na morzu: nawigacja – polsko- i anglojęzyczna, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz żegluga śródlądowa, a także kierunki lądowe: geodezja i kartografia, informatyka, logistyka, oceanotechnika, transport, zarządzanie (licencjat), zarządzanie i inżynieria produkcji.
Kandydaci na studia mogą rejestrować się online w serwisie rekrutacyjnym dostępnym na stronie rekrutacja.am.szczecin.pl. Z uwagi na wyjątkową sytuację uczelnia stara się ograniczyć konieczność bezpośredniego kontaktu kandydatów z pracownikami. Na stronie rekrutacyjnej działa czat dla kandydatów. Aby umożliwić osobom ze Szczecina i okolic dostarczenie dokumentów, przy wejściach do budynków uczelni (Wały Chrobrego, Henryka Pobożnego oraz Willowa) dostępne są skrzynki rekrutacyjne, w których można zostawić dokumenty. Nie ma potrzeby wysyłać ich pocztą lub przynosić osobiście go dziekanatów.
W nowy rok akademicki Akademia Morska w Szczecinie wkracza z tytułem Uczelni Liderów. W czerwcu AMS została wyróżniona certyfikatem przyznawanym uczelniom kształcącym absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy.
W ramach Programu „Uczelnia Liderów” akredytowane są szkoły wyższe i ich podstawowe jednostki organizacyjne (wydziały, kolegia), które mogą poszczycić się innowacyjnymi działaniami ukierunkowanymi na edukację praktyczną studentów, kreowanie u nich postaw przywódczych oraz aktywną współpracą z podmiotami rynku pracy.
Akademia Morska w Szczecinie wyróżnia się działaniami nakierowanymi na rozwój technologii cyfrowych i umiejętności korzystania z nich oraz kreowania nowych rozwiązań, a także unikalnymi w kontekście uczelni technicznych, projektami rozwijającymi przedsiębiorczość wśród studentów.
Fot. Wojciech Sobecki