WARSZAWA: 23:02 | LONDYN 21:02 | NEW YORK 16:02 | TOKIO 06:02

Akademia Morska w Szczecinie uczy matematyki Pitagoras 2020: matematyki naprawdę można się nauczyć

Dodano: 25 lut 2020, 11:07

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku Akademia Morska w Szczecinie organizuje bezpłatny kurs matematyki dla maturzystów oraz uczniów szkół średnich, którzy chcą poprawić swoją znajomość „królowej nauk”.
Zajęcia odbywać się będą w oddzielnych grupach dla osób zdających matematykę na maturze na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na stronie internetowej Akademii Morskiej.
Kurs prowadzony przez pracowników uczelni to doskonały sposób na uporządkowanie wiedzy, przygotowanie do egzaminu maturalnego, a w przyszłości także do studiowania.
Zajęcia nie są obowiązkowe, nikt do niczego nie będzie cię zmuszał, sam zdecydujesz na ile spotkań przyjdziesz.
– Odkąd matematyka wróciła jako obowiązkowy przedmiot na egzaminie maturalnym, jej poziom wśród uczniów systematycznie rośnie i jest to widoczne również na naszych zajęciach. W wielu przypadkach młodzi ludzie naprawdę sporo umieją, brakuje im tylko uporządkowania wiedzy i wiary we własne możliwości. Matematyka nie jest żadną wiedzą tajemną, to przedmiot, którego naprawdę można się nauczyć – mówi Lech Kasyk, profesor Akademii Morskiej w Szczecinie.
Warto skorzystać z propozycji Akademii Morskiej, bo wartościową wiedzę można zdobyć bez nakładów finansowych, wystarczy trochę chęci, systematyczności i wytrwałości, a efekty z pewnością się pojawią.
Matura w maju, więc jest jeszcze czas, aby nadrobić zaległości i uzupełnić ewentualne braki wiedzy.
O potrzebie organizowania takich kursów świadczy fakt, że na pierwsze spotkanie przyszło do Akademii Morskiej 509 uczniów!
Na koniec sentencja angielskiego myśliciela Thomasa Fullera: „wszystko jest trudne, zanim stanie się proste”. I z tą myślą proponuję pójść na zajęcia z matematyki na Akademii Morskiej w Szczecinie.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-01

1 EUR - 4,3494 1 USD - 3,9910
1 CHF - 4,5670 1 GBP - 5,0557

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin