WARSZAWA: 01:15 | LONDYN 23:15 | NEW YORK 18:15 | TOKIO 08:15

Akcja ratownicza na Bałtyku

Dodano: 21 mar 2015, 1:04

W piątek 20 marca, załoga śmigłowca ratowniczego Mi-14PŁ/R z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego z Darłowa udzieliła pomocy mężczyźnie. Został on podjęty z jednostki pływającej, przetransportowany na ląd i przekazany obsadzie karetki pogotowia ratunkowego.
W tym roku była to piąta akcja ratownicza z udziałem śmigłowca Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
W godzinach porannych dyżurna ratownicza służba operacyjna Centrum Operacji Morskich – Dowództwa Komponentu Morskiego otrzymała sygnał od Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego o potrzebie użycia śmigłowca do akcji ratowniczej. Z uzyskanych informacji wynikało, że pomocy potrzebuje mężczyzna, który stracił przytomność na jednostce turystyczno-wędkarskiej „Amelia Bis”. Jednostka ta znajdowała się około 30 mil morskich na północ od Darłowa. O godzinie 07:50 z lotniska 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie wystartował śmigłowiec ratowniczy Mi-14 PŁ/R pod dowództwem kpt. mar. pil. Wojciecha Wójcika. 22 minuty później śmigłowiec znalazł się w rejonie akcji, a załoga przystąpiła do podjęcia poszkodowanego mężczyzny na pokład maszyny. W tym celu na jednostkę został opuszczony ratownik medyczny. O godzinie 08:25 zakończono akcję podjęcia chorego i śmigłowiec obrał kurs na macierzyste lotnisko w Darłowie, lądując na nim po pół godzinnym locie. Mężczyzna, w stanie stabilnym i przytomny został przekazany obsadzie karetki pogotowia ratunkowego.

Skład załogi śmigłowca Mi-14 PŁ/R:
kpt. mar. pil. Wojciech Wójcik (dowódca załogi);
kpt. mar. pil. Sławomir Krzyszczak (drugi pilot);
chor. mar. Mirosław Baranowski (ratownik);
bosm. Adam Tepurski (technik pokładowy).
 
Od początku lat 90-tych załogi samolotów i śmigłowców Marynarki Wojennej uczestniczyły w 563 akcjach ratowniczych udzielając pomocy 297 osobom.
sar_03

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-26

1 EUR - 4,6077 1 USD - 4,3485
1 CHF - 4,7657 1 GBP - 5,2980

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin