WARSZAWA: 16:18 | LONDYN 14:18 | NEW YORK 09:18 | TOKIO 23:18

Ambasador Islandii z wizytą w resorcie

Dodano: 07 paź 2016, 21:06

Paweł Brzezicki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ) spotkał się 6 października z Martinem Eyjólfssonem, który właśnie objął stanowisko ambasadora Republiki Islandii w Polsce.
MGMiŻŚ było pierwszym resortem, które odwiedził Martin Eyjólfsson. Wizyta była efektem dotychczasowej intensywnej współpracy polsko-islandzkiej w obszarze gospodarki morskiej, która została zapoczątkowana spotkaniem ministra Marka Gróbarczyka z poprzednim ambasadorem Gunnar Snorri Gunnarssonem w styczniu br. W lipcu br. delegacja ministerstwa pod przewodnictwem szefa resortu złożyła wizytę na Islandii, której rezultatem było podpisanie listu intencyjnego z islandzkim ministerstwem przemysłu i innowacji o współpracy m.in. w obszarze rybołówstwa, przetwórstwa i przemysłu stoczniowego.
Obie strony wyraziły zadowolenie z dotychczasowej współpracy oraz nadzieję na konkretne przedsięwzięcia w przyszłości. Mogą to być wspólne projekty pomiędzy ośrodkami badawczymi do spraw rybołówstwa, które stworzą warunki do wymiany doświadczeń w tym obszarze.
Kolejnym obszarem współpracy jest budowa statków i możliwości, jakie oferują polskie stocznie. Strona islandzka podkreśliła dotychczasowe bardzo dobre doświadczenia w użytkowaniu jednostek wyprodukowanych w Polsce i zaznaczyła, że islandzcy armatorzy z coraz większym zainteresowaniem przyglądają się ofertom polskich stoczni, co stopniowo skutkuje konkretnymi zamówieniami.
– Mam nadzieję, że ta pozytywna dynamika naszej współpracy bilateralnej zostanie utrzymana i obie strony będą mogły osiągać z tego tytułu wymierne korzyści – podsumował spotkanie Minister Brzezicki.
ambasador_islandii_minister_brzezicki
ambasador_islandii_z_ministrem_brzezickim
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-10-03

1 EUR - 4,6147 1 USD - 4,4012
1 CHF - 4,7848 1 GBP - 5,3195

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin