WARSZAWA: 21:13 | LONDYN 19:13 | NEW YORK 14:13 | TOKIO 04:13

Ambasador USA w Warszawie z wizytą w resorcie gospodarki morskiej

Dodano: 27 wrz 2016, 10:38

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej spotkał się z Paulem W. Jonesem, ambasadorem Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.
W trakcie spotkania przybliżył obszar działań Ministerstwa oraz przedstawił priorytety polskiego rządu dotyczące gospodarki morskiej, w szczególności związane z rewitalizacją przemysłu stoczniowego oraz rozwojem dróg wodnych.
– Jesteśmy na końcowym etapie ratyfikacji Europejskiego Porozumienia w Sprawie Głównych Śródlądowych Dróg Wodnych o Międzynarodowym Znaczeniu (Konwencja AGN). Planujemy, że procedura zakończy się jeszcze w tym roku – poinformował Marek Gróbarczyk.
Minister zwrócił także uwagę na potencjał, jaki wiąże się z odbudową polskiego przemysłu stoczniowego. Polski rząd ma ambitne plany w tym zakresie, których częścią jest m.in. plan budowy nowych promów dla polskich armatorów.
Ze strony amerykańskiej padły deklaracje dalszej współpracy oraz wsparcia w kontaktach z amerykańskimi przedsiębiorcami.
spotkanie_z_ambasadorem_usa_m
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-31

1 EUR - 4,6755 1 USD - 4,2934
1 CHF - 4,6856 1 GBP - 5,3107

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin