WARSZAWA: 15:52 | LONDYN 13:52 | NEW YORK 08:52 | TOKIO 22:52

Ambasador USA w Warszawie z wizytą w resorcie gospodarki morskiej

Dodano: 27 wrz 2016, 10:38

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej spotkał się z Paulem W. Jonesem, ambasadorem Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.
W trakcie spotkania przybliżył obszar działań Ministerstwa oraz przedstawił priorytety polskiego rządu dotyczące gospodarki morskiej, w szczególności związane z rewitalizacją przemysłu stoczniowego oraz rozwojem dróg wodnych.
– Jesteśmy na końcowym etapie ratyfikacji Europejskiego Porozumienia w Sprawie Głównych Śródlądowych Dróg Wodnych o Międzynarodowym Znaczeniu (Konwencja AGN). Planujemy, że procedura zakończy się jeszcze w tym roku – poinformował Marek Gróbarczyk.
Minister zwrócił także uwagę na potencjał, jaki wiąże się z odbudową polskiego przemysłu stoczniowego. Polski rząd ma ambitne plany w tym zakresie, których częścią jest m.in. plan budowy nowych promów dla polskich armatorów.
Ze strony amerykańskiej padły deklaracje dalszej współpracy oraz wsparcia w kontaktach z amerykańskimi przedsiębiorcami.
spotkanie_z_ambasadorem_usa_m
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-05-27

1 EUR - 4,6102 1 USD - 4,2966
1 CHF - 4,4814 1 GBP - 5,4209

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin