WARSZAWA: 02:59 | LONDYN 00:59 | NEW YORK 19:59 | TOKIO 09:59

Armatorzy i organizacje ekologiczne wspólnie dla środowiska morskiego

Dodano: 16 sty 2017, 8:22

Jednym z kluczowych haseł, jakie przyświecają dziś europejskim armatorom, to „firma świadoma środowiska”. Przejawia się to nie tylko w udoskonalaniu floty, która staje się coraz bardziej ekologiczna, ale również poprzez udział w wielu inicjatywach, których celem jest otaczanie troską środowiska morskiego.
DFDS, Stena Line, P&O Ferries czy Condor Ferries znajdują się wśród tych przewoźników promowych, które ściśle współpracują z organizacjami zajmującymi się ochroną oraz badaniem mórz i oceanów. W ramach swojej działalności regularnie wspierają oni działania przedstawicieli organizacji non-profit, zajmujących się ochroną zwierząt morskich. Dzięki temu z pokładów ich promów regularnie prowadzone są obserwacje różnych gatunków, w tym również tych rzadkich czy uznawanych za zagrożone.
Jedną z organizacji, która cieszy się wsparciem wielu armatorów, jest MARINElife. Przedstawiciele tej fundacji pochwalili się właśnie, że rok 2016 r. był dla niej bardzo pracowity. Wolontariusze MARINElife prowadzili obserwacje na 22 trasach obsługiwanych przez promy pasażerskie oraz towarowe, współpracując m.in. ze Stena Line, Seatruck Ferries, Condor Ferries, P&O Ferries czy DFDS. Wśród tras, na których stale pojawiają się przedstawiciele fundacji, znajdują się tak popularne połączenia, jak: Dover – Dunkierka, Dover – Calais, Liverpool – Dublin, Newhaven – Dieppe, Hull – Zeebrugge czy Immingham – Goteborg.
W minionym roku z pokładów promów prowadzone były m.in. obserwacje delfinów, morświnów, zyfii gęsiogłowych, a także wielu gatunków ptaków.
„Są częstymi gośćmi naszych promów na Morzu Północnym czy na kanale La Manche, których mogą prowadzić swoją obserwacje” – przyznają przedstawiciele DFDS, opowiadając o członkach fundacji MARINElife czy ORCA Wildlife Trust. „Te darmowe przeprawy na pokładach promów pasażerskich i towarowych DFDS pomogły tym organizacjom przeprowadzić setki badań dotyczących życia zwierząt w środowisku morskim”.
Stephen House z DFDS przyznał przed dwoma laty, że współpraca z organizacjami zajmującymi się badaniem ekosystemów jest bardzo ważna dla przewoźnika, a firma ma satysfakcję z możliwości dalszego zacieśniania wspólnych działań. Podobnie kooperacją cieszą się również inni armatorzy, którzy o obserwacjach zwierząt żyjących w środowisku morskim chętnie informują w swoich relacjach prasowych.
27cdddac1d4facc05cf85e68533d6cb8_M
PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin